Akcesoria służące do podsłuchiwania służą do dyskretnego podsłuchiwania na żywo lub mają funkcję nagrywania dźwięku w sposób nie wzbudzający żadnych podejrzeń. Wbrew pozorom nie trzeba być superszpiegiem ani tajnym agentem wywiadu by z nich korzystać. Mogą przydać się zarówno w domu jak i w biurze – na przykład do monitorowania aktywności dziecka, osoby starszej wymagającej opieki, w wypadku podejrzewania zdrady małżeńskiej, a także do rejestrowania rozmów biznesowych czy zachowania pracowników.

Posiadanie tego typu urządzeń nie jest prawnie zabronione, natomiast w Polsce nie wolno z nich korzystać. Dlatego kluczowym pytaniem jest jak prawidłowo ukryć podsłuch aby uniemożliwić jego wykrycie stronie podsłuchiwanej. Chociaż wybór akcesoriów podsłuchowych jest ogromny najczęściej dobry kamuflaż jest ważniejszy od rodzaju urządzenia.

W pierwszym rzędzie należy wybrać urządzenie podsłuchowe, a następnie zastanowić się nad jego ukryciem. Warto skorzystać przy tym z porady profesjonalistów – Alfatronik.com.pl to nie tylko sklep z aparaturą detektywistyczną, ale również zespół specjalistów, którzy doradzą rodzaj urządzenia i sposób prawidłowego ukrycia podsłuchu. Aby prawidłowo ukryć podsłuch należy kierować się rodzajem pomieszczenia a także zwyczajami i czynnościami jego mieszkańców bądź pracowników. Aby zapewnić właściwą jakość dźwięku nie jest dobrym wyjściem ukrycie podsłuchu na przykład pod dywanem, zamkniętej szufladzie czy pudełku. Mikrofon powinien znajdować się na wierzchu. Dla przykładu, jeśli urządzenie podsłuchowe zainstalowane jest w długopisie, długopis ten można wpiąć w notatnik lub kalendarz. Mikrofon ukryty w plastikowym pudełku na płyty CD nie wzbudzi podejrzenia na półce z płytami, a najlepszym miejscem do prawidłowego ukrycia podsłuchu w pokoju dziecka będzie na przykład zabawka lub maskotka.

Jaki podsłuch wybrać?

Kwestia wyboru zależy od sposobu w jaki chcemy używać podsłuchu – czy będzie to podsłuch na żywo odsłuchiwany przy pomocy specjalnego odbiornika lub telefonu GSM, czy będzie to podsłuch z urządzeniem nagrywającym. Pierwsze wyjście polecane jest dla tych, którym zależy na błyskawicznej reakcji lub interwencji. Drugie będzie pomocne przy zgromadzeniu obszerniejszej dokumentacji dźwiękowej. Jak prawidłowo ukryć podsłuch najlepiej doradzą fachowcy z firmy alfatronik.com.pl, która oprócz klientów indywidualnych obsługuje w zakresie bezpieczeństwa firmy, a także prowadzi specjalistyczne szkolenia.