Jeśli jeszcze nie zakupiłeś kurtki na zimę, to właśnie jest na to ostatni moment. Coraz niższe temperatury będą pojawiać się z każdym kolejnym dniem, dlatego też czas najwyższy na znalezienie idealnego okrycia wierzchniego. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy kupnie męskiej kurtki zimowej? Jaką wybrać, aby była równie praktyczna, co ciepła? Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy jej kupnie.

Model męskiej kurtki zimowej dostosowany do trybu życia

Kurtki zimowe męskie produkowane są w różnych fasonach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz taki, który najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku. Jednym z nich są kurtki zimowe sportowe, o kroju nieograniczającym ruchów. W ofercie sklepu internetowego Dstreet dostępne są one w bardzo wielu modelach - od termoizolacyjnych, przeznaczonych do treningów na świeżym powietrzu, do tych w stylu łączącym casual ze sportową wygodą. Te ostatnie są najlepszym rozwiązaniem na co dzień. Zimowe kurtki męskie w modelach sportowych powinni wybierać panowie, którzy często przemieszczają się np. ze względów zawodowych. W ofertach sklepów odzieżowych znajdziesz je w wielu kolorach - od klasycznej czerni i brązu do jaskrawych odcieni żółtego, w macie lub połysku. Większość z nich ma formę pikowaną, połączoną z obecnością bocznych kieszeni, kaptura i ściągacza w dole kurtki.

Jeśli potrzebujesz kurtki zimowej męskiej, która sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i przy tych bardziej oficjalnych, powinieneś wybrać spośród modeli w typie parki. Klasyczny, gładki kształt kurtki pozwoli na dopasowanie jej do każdego stroju - zarówno do dresów, jak i wyjściowej koszuli. Modele te są również dłuższe niż popularne kurtki sportowe, ponieważ sięgają przeważnie do połowy uda. W tego typu kurtkach zimowych występuje kaptur przeważnie wyposażony w futerko, boczne i wewnętrzne kieszenie, a także ściągacze w jej rękawach. Jej wybór będzie doskonałą decyzją, jeżeli lubisz odzież dopasowaną do ciała, utrzymującą jego odpowiednią temperaturę.

Odpowiednie wypełnienie kurtki zimowej

Ocieplenie w zimowych kurtkach męskich może być naturalne lub syntetyczne. Do naturalnego zalicza się wypełnienie stworzone z pierza, puchu lub mieszanki obu tych elementów. Syntetyczne zaś najczęściej oznacza włókna poliestrowe. Kurtki męskie ocieplone naturalnym wypełniaczem są zdecydowanie droższe od tych z wypełnieniem sztucznym. Pierwsza z wymienionych lepiej chroni przed bardzo niskimi temperaturami, lecz coroczne zmiany pogodowe pokazują, że ich kupno nie jest już koniecznością - w zupełności wystarczą kurtki ze sztucznym wypełnieniem. Jeżeli więc nie planujesz długich, pieszych wycieczek, a Twoje przebywanie na zewnątrz ogranicza się do przemieszczania między pracą a domem, postaw na tańsze i równie dobre kurtki z wypełnieniem poliestrowym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając męską kurtkę zimową?

Oprócz odpowiedniej długości, kroju i wypełnienia, ważne są również dodatkowe elementy, w jakie wyposażona jest dana kurtka zimowa. Zwróć uwagę, czy wybrany model posiada kaptur. Najlepiej, gdyby był on odpinany i dodatkowo ocieplany, np. futerkiem. Kurtka powinna posiadać także zapinane kieszenie, w których z łatwością zmieścisz rękawiczki czy portfel. Warto także sprawdzić obecność dodatkowego zabezpieczenia zamka, np. w formie napów. Dzięki temu ograniczysz utratę ciepła przez zamek, a kurtka zyska bardziej eleganckiego wyglądu.

Pamiętaj, aby kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Tylko ta kurtka zimowa, która Ci się podoba pod względem praktycznym i wizualnym, będzie właściwie spełniać swoją funkcję. Wybierz model odpowiadający Twojemu trybowi życia i korzystaj z zimy na każdym kroku.