Przeprowadzka to często jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu, z którym każdy musi się zmierzyć prędzej czy później. Brak doświadczenia, a przede wszystkim nieodpowiednie zaplanowanie całego procesu przyczynia się do chaosu i wyczerpania psychicznego.

Jednak nie każda przeprowadzka musi być przykrym doświadczeniem. Wręcz przeciwnie! Może być wspaniałym początkiem nowego rozdziału w życiu. Aby tak było, warto zastosować się do kilku rad.

 

Dobre planowanie to podstawa

Każda przeprowadzka powinna być starannie zaplanowana - i to z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwoli to mieć poczucie kontroli nad całym procesem, zminimalizuje uczucie stresu oraz często pojawiający się chaos. Jakie kwestie warto starannie przemyśleć?

Należy zastanowić się, które elementy wyposażenia wnętrza zostaną zabrane do nowego lokum. Gdy dojdziemy do wniosku, że niektóre sprzęty czy meble nie będą nam już potrzebne, mamy wystarczającą ilość czasu, aby się ich pozbyć - w tym celu można wystawić ogłoszenie o sprzedaży lub podarować je znajomym. Przeprowadzka to także dobra okazja do przejrzenia swojej garderoby. Specjaliści od minimalizmu radzą, aby na bieżąco pozbywać się ubrań, których nie nosiliśmy przynajmniej od roku.

Aby jeszcze bardziej usprawnić cały proces zmiany lokum, warto uwzględniać przyszłą przeprowadzkę w trakcie robienia zakupów żywnościowych. Przed udaniem się do supermarketu, dobrze jest zajrzeć do domowych zapasów, aby to nimi zająć się w pierwszej kolejności. Wbrew pozorom opakowania mąki, cukru czy ryżu to dziesiątki kilogramów, które będzie trzeba przenieść - jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie.


Zgromadź przydatne akcesoria

Nikt nie wyobraża sobie przeprowadzki bez kartonów, worków czy taśmy. Dlatego warto o tych niezbędnych akcesoriach pomyśleć stosunkowo wcześnie - dzięki temu, proces pakowania przebiegnie dużo sprawniej. Jakie kartony okażą się najlepsze? Nie warto oszczędzać i pakować swojego mienia do starych kartonów, które od kilku miesięcy leżą w piwnicy. Pudełka, które zostały narażone na wpływ wilgoci, mogą ulec rozerwaniu w najmniej odpowiednim momencie - co doprowadziłoby do uszkodzenia cennej zastawy stołowej lub pamiątek rodzinnych. Dużo lepszym wyborem będą trójwarstwowe porządne kartony, posiadające specjalne otwory do noszenia, które kupimy w sklepach.

Warto zaopatrzyć się w ich odpowiednią liczbę. Lepiej kupić ich więcej niż zakładamy, a w razie potrzeby zwrócić, niż gdyby okazało się, że musimy przerwać w połowie proces pakowania. Bardzo praktyczną pomocą są także worki próżniowe - pościel, kurtki puchowe, ręczniki czy koce zajmą dzięki nim dużo mniej miejsca.Pakuj w sposób przemyślany

Za pakowanie warto zabrać się stosunkowo wcześniej - na przykład na tydzień przed przeprowadzką. W pierwszej kolejności pakujemy przedmioty, których nie używamy na co dzień - na przykład ubrania sezonowe, książki, zapasową pościel. W miarę zbliżania się wielkiego dnia skupiamy się na kuchni i łazience. Specjaliści od przeprowadzek zwracają uwagę na cenną rolę etykiet. Chociaż może nam się wydawać, że zapamiętamy, co znajduje się w kartonach, doświadczenie pokazuje, że jest to raczej niemożliwe. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest ich podpisanie - wystarczy krótka informacja, do jakiego pokoju należy pudełko oraz co się w nim znajduje. Dzięki temu, na nowym lokum od razu będziemy wiedzieli, gdzie je ustawić, co uchroni nas przed chaosem i bałaganem.

Bardzo praktyczną wskazówką jest to, aby przygotować nieduży "bagaż podręczny", czyli plecak, w którym znajdują się nasze rzeczy na kilka pierwszych dni po przeprowadzce. Mogą znaleźć się tam na przykład szczoteczki do zębów, kosmetyki, środki czystości, bielizna czy podstawowe ubrania.Ekspresowe przeprowadzki bez stresu - czy są możliwe?

Nawet najlepiej zorganizowana przeprowadzka na własną rękę jest ogromnym wyzwaniem. W końcu obejmuje nie tylko pakowanie, ale też transport dobytku, wnoszenie i znoszenie go po schodach czy załadunek. Nierzadko duże meble muszą być najpierw rozkręcone, a następnie zmontowane na nowym lokum. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług, które oferuje profesjonalna firma przeprowadzkowa.

Czym się cechuje dobra firma przeprowadzkowa? Wyróżnia ją duże doświadczenie w branży, nowoczesne zaplecze techniczne oraz wykwalifikowani pracownicy. Powinna być terminowa, wiarygodna i solidna. To wszystko oferuje firma Kleks Przeprowadzki, która pomogła już setkom klientów w bezstresowej i sprawnej zmianie lokum. Jej bogata oferta obejmuje kompleksowe przeprowadzki domów, mieszkań, firm oraz magazynów, a w zakres usług wchodzi pakowanie, zniesienie, załadunek, transport oraz rozładunek mienia w nowym miejscu. Co więcej, dostarcza niezbędne do pakowania materiały oraz wykonuje drobne prace montażowe. Całe powierzone mienie objęte jest wysokim ubezpieczeniem. Z usług firmy Kleks Przeprowadzki można skorzystać na terenie całego kraju ale firma działa głównie w Warszawie i jej okolicach, a także w dzielnicach takich jak: Bemowo, Bielany, Śródmieście, Białołęka, Targówek, Praga, Wawer, Ochota, Wola, Włochy, Wilanów, Ursynów czy Mokotów.

Więcej informacji na stronie https://przeprowadzki-transport-warszawa.pl/