Nasz wizerunek i samopoczucie idą ze sobą w parze. Dbanie o wygląd może być doskonałym rytuałem relaksacyjnym, a także stanowić klucz do zwiększenia pewności siebie. Codzienna pielęgnacja jest z pewnością kluczem do zdrowiej, jędrnej i pięknej skóry każdego dnia.

Wystarczy pamiętać o kilku prostych krokach, by ochronić swoją skórę przed niesprzyjającymi warunkami środowiskowymi i zadbać o jej kondycję. Jakie to kroki?

Oczyszczanie

Oczyszczanie to pierwszy i podstawowy krok, jeśli chcemy myśleć o pięknej, nawilżonej skórze ciała i twarzy. Codziennie oczyszczanie po całym dniu gwarantuje, że pozbędziemy się ze skóry kurzu, brudu, pyłów oraz nadmiaru sebum i bakterii. Nie tylko zapewniamy sobie uczucie czystości, ale również dbamy o higienę i balans. Do oczyszczania skóry najlepiej użyć delikatnych żeli do mycia i olejków do kąpieli, zaś przy naszej cerze sprawdzą się płyny micelarne (usuwanie makijażu jest niezbędne!), a także żele do mycia twarzy.

Tonizowanie

Ten krok jest szczególnie istotny w pielęgnacji cery. Tonizowanie przywraca naturalne pH naszej skórze, jednocześnie oczyszczając ją ponownie z wszelkich pozostałości po makijażu, itp.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/naturalne-kremy-nawilzajace/

Złuszczanie naskórka

Stosowanie peelingów i delikatnych masaży na całym ciele ma wielkie korzyści dla kondycji skóry. Pozwala nam pozbyć się martwego naskórka, usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a także pobudza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu, który to odpowiada za jędrność i za nawilżenie naszej skóry. Przy skórze twarzy należy jednak uważać – tutaj warto wykonywać peeling nie częściej niż raz w tygodniu. Czasem jest również wskazane, by zrezygnować z peelingów gruboziarnistych, na rzecz enzymatycznych (czyli takich bez większych drobinek). Peelingi enzymatyczne polecane są osobom ze skórą wrażliwą oraz z aktywnym trądzikiem.

Nawilżanie i olejowanie

Nie możemy zapomnieć o stosowaniu dobrych kremów nawilżających. I dla cery i dla skóry na całym naszym organizmie, utrzymywanie prawidłowego stopnia nawilżenia jest kluczowe dla dobrej kondycji. Warto dobrać do swojej kosmetyczki dobre kremy nawilżające, które szybko się wchłaniają i odżywiają skórę. Możemy zdecydować się na kremy naturalne, które dzięki bogactwu naturalnych składników, a jednocześnie uboższym składom w porównaniu do ich syntetycznych odpowiedników, mają mniejsze predyspozycje do bycia uczulającymi.

Olejowanie to także ważny krok. Nakładanie na skórę olejów zapobiega przesuszaniu się skóry, gdyż to właśnie oleje chronią ją przed utratą wody, potęgując skuteczność działania kremów. Tutaj również możemy skłonić się ku wyborowi olejków naturalnych, które dodatkowo odżywią skórę, dostarczając jej ważnych witamin i składników łagodzących.