Terapia na odległość jest dziś możliwa, a jej skuteczność w niczym nie odbiega od tej bezpośredniej.

Terapia przez internet

Aby uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną, nie musisz nawet wychodzić z domu. Obecnie coraz więcej spraw możemy załatwić przez internet. Psychologowie jednak praktykują ten rodzaj kontaktu z pacjentem już od dawna. Ułatwia, czy wręcz umożliwia to wielu osobom odbycie wizyty. Są sytuacje, w których trudno jest wyrwać się z domu np. z powodu fizycznej choroby, niepełnosprawności, czy posiadania małych dzieci. Z konsultacji online korzystają chętnie również osoby z niewielkich miejscowości, które musiałyby daleko dojeżdżać do swojego terapeuty, a także rodacy mieszkający na stałe za granicą.

Inną zaletą terapii za pośrednictwem internetu jest to, że można ją kontynuować niezależnie od wyjazdów, podróży, czy innych nagłych sytuacji. To także niezwykle skuteczny sposób na szybką doraźną pomoc w nagłych przypadkach. Jeśli szukasz zaufanej placówki, sprawdź ofertę www.cplwowska.pl. Masz tam do dyspozycji szerokie grono specjalistów, a jeśli nie jesteś pewien, który będzie dla Ciebie najlepszy, zadzwoń i poproś o pomoc w wyborze.

Komu może pomóc psycholog online?

W przypadku bardziej złożonych zaburzeń zaleca się bezpośredni kontakt z lekarzem. Większość jednak problemów natury egzystencjalnej możesz rozwiązywać za pośrednictwem Skype'a. Takie rozwiązanie stosowane jest właśnie w  PsychoCare. Jeżeli zmagasz się z depresją, nerwicą, fobią, uzależnieniem, zaburzeniami odżywiania z powodzeniem możesz skorzystać z takiej formy kontaktu z psychologiem. Pomoże on również w sytuacji, gdy nie czujesz się ze sobą dobrze, masz niskie poczucie własnej wartości, nie potrafisz podejmować decyzji lub chcesz zmienić swoje życie, ale boisz się to zrobić. Psycholog online przeprowadzi również terapię rodzinną lub małżeńską.

Rozmowa z lekarzem przez internet ze swojego ulubionego, bezpiecznego miejsca, to dla niektórych nieoceniony komfort. Niejednokrotnie też łatwiej jest namówić małżonka, czy nastolatka do terapii, kiedy nie trzeba go wyciągać z domu. Wiele par nie może sobie pozwolić na spotkania w placówce, z uwagi na posiadanie małych dzieci. Dla nich terapia online bywa jedynym ratunkiem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym jak się przygotować i jak wygląda taka wirtualna wizyta, zajrzyj na https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/.