Wyposażenie łazienek jest niezbędnym etapem ich aranżacji. Odpowiedni dobór mebli, akcesoriów i dodatków, a także podstawowych urządzeń sanitarnych niekoniecznie musi być najłatwiejszym zadaniem.

Projektowanie takiego wnętrza wymaga nie lada kreatywności i wyobraźni, a także poczucia stylu i zapewnienia funkcjonalnych rozwiązań, które bardzo często nie są brane pod uwagę.

(https://domar.pl/sklepy/ - sprawdź sklepy jakie możesz odwiedzić w Domarze)

  1. Jakie meble łazienkowe?
  2. Wyposażenie łazienek - akcesoria i dodatki
  3. Niezbędne wyposażenie łazienek - komplety łazienkowe

(https://domar.pl/produkty/ - produkty dostępne w DOmarze)

Jakie meble łazienkowe?

Wybór mebli do łazienki powinien być przemyślany, gdyż jest to miejsce, w którym panuje duża wilgotność. Ich działanie na drewno i innego rodzaju materiały może powodować puchnięcie desek, a także zmniejszenie ich odporności oraz wytrzymałości. Wyposażenie łazienek, a więc mebli przeznaczonych do tego pomieszczenia, powinno być pokryte specjalnym lakierem poliuretanowym.

Ponadto szafki do łazienki i ich elementy powinny również być odpowiednio zabezpieczone. Chodzi tu głównie o uchwyty, które mogą rdzewieć. Powstający wtedy efekt, sprawia, że pomieszczenie wygląda na niezbyt zadbane. W przypadku, gdy łazienka jest mniejsza i nie ma miejsca na szafki, warto zastanowić się nad różnego rodzaju półkami. Można także zastosować zabudowę na wymiar do wnęk lub na ścianę, która będzie idealnie dopasowana do wielkości wnętrza.

Wyposażenie łazienek - akcesoria i dodatki

Wyposażenie łazienek to także niezbędne akcesoria i dodatki. Poczynając od narzędzi sanitarnych do sprzątania, aż po pojemniki na mydło, wszystkie elementy powinny być odpowiednio dopasowane do wystroju wnętrza. Ponadto należy zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania oraz funkcjonalność dodatków.

Bardzo dobrze w łazienkach sprawdzają się regały i wieszaki, przy czym powinno się zadbać o to, aby były one wykonane ze stali. Warto wyznaczyć także odpowiednią strefę, w której będą znajdować się ręczniki.

W tym roku trendem z pewnością będą dodatki roślinne i zielone. Bardzo często łazienki są pomieszczeniami, w których nie ma okien, a więc ożywienie przestrzeni w postaci kwiatów doniczkowych będzie strzałem w dziesiątkę – tutaj należy dobrać odpowiedni gatunek rośliny lub wykorzystać sztuczne rośliny. Wyposażenie łazienek to również ozdoby w postaci lampionów i lamp o oryginalnym designie. Do romantycznych chwil polecane jest zaopatrzenie się w podstawki i świece.

Niezbędne wyposażenie łazienek - komplety łazienkowe

Wyposażenie łazienek to nie tylko zestaw ręczników i mebli przeznaczonych do tego pomieszczenia. Nie można również zapominać o kompletach łazienkowych. Najczęściej produkowane są z drewna, plastiku, ceramiki lub metalu. Wybór tworzywa zależy głównie od stylu panującego we wnętrzu. Do marmurowych blatów pod umywalkami z pewnością dobrze będą pasować surowe ceramiczne zestawy w postaci kubeczka na szczoteczki i do płukania ust.

Największą popularnością cieszy się wyposażenie łazienek wykonane z tworzywa sztucznego. Nie dość, że zestawy są niezwykle trwałe i odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne, to jeszcze bardzo dobrze wkomponowują się w otoczenie. Ponadto ich cena jest również niska, a ilość wzorów i szeroka gama kolorów pozwala bez problemu wybrać coś, co będzie pasować do wykończenia łazienki.