Mało kto obecnie wyobraża sobie, aby nie korzystać z kapci w domu. Nie dość, że dobrze dopasowane będą charakteryzować się komfortem, to dodatkowo ochronią skarpetki, przed szybszym zużywaniem się i jednocześnie zabezpieczą stopę przed przykrymi skutkami uderzenia w jakiś przedmiot.

Warto jednak wiedzieć, że pantofle damskie, jak i męskie można dobierać odpowiednio do pory roku, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe.

 (https://nico.com.pl/kobiety/obuwie-damskie/pantofle-damskie/ - pantofle damskie)

  1. Jak dopasować kapcie domowe?
  2. Jakie pantofle damskie i męskie na lato?
  3. Pantofle damskie i męskie na zimę.

Jak dopasować kapcie domowe?

Kapcie domowe mogą być zarówno w wersji damskiej, męskiej, jak i unisex. Coraz częściej stosuje się właśnie ten ostatni rodzaj, gdyż charakteryzuje się uniwersalnością. Obuwie, czy odzież w tym stylu mogą nosić obie płci. W przypadku pantofli domowych zależy to oczywiście od indywidualnego podejścia i higieny, ze względu na którą każdy powinien mieć jednak swoje.

(https://nico.com.pl/mezczyzni/obuwie-meskie/pantofle-meskie/ - pantofle męskie)

Pantofle damskie, jak i męskie powinny być odpowiednio dopasowane do stopy. Przede wszystkim najważniejszy jest rozmiar. Wygodne obuwie domowe nie może być za duże, aby nie ciągną butów za sobą, ani też za małe, aby nie wystawały palce. Przy jednym, jak i drugim przypadku istnieje możliwość nabawienia się urazu. Jeśli chodzi o rozmiar, to trzeba także dopasować szerokość kapci do stopy, a tu jak wiadomo może rodzić się kolejny problem. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą same się dopasować lub niestety będzie trzeba poszukać innego modelu.

Komfort to podstawa w przypadku obuwia, nie tylko domowego, ale także każdego innego rodzaju. Chcąc zakupić pantofle damskie przez internet, można skorzystać z wielu stron, które oferują aplikacje ułatwiające ich dobór. Wystarczy dokładnie zmierzyć stopę, a system sam znajdzie i dopasuje buty do stopy.

Jakie pantofle damskie i męskie na lato?

Pantofle damskie i męskie można podzielić na kilka pór roku. Problem może się pojawić w wyborze obuwia na lato. Kapcie na lato i wiosnę powinny być więc przewiewne i lekkie. W przypadku, gdy za oknem panuje potworny skwar, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pantofli skórzanych. Wydawałoby się, że jest to opcja lekko absurdalna, gdyż skóra szybko się nagrzewa, jednak świetnie przepuszcza powietrze. Dzięki temu stopa jest wentylowana i nie ulega przepoceniu.

(https://nico.com.pl/mezczyzni/obuwie-meskie/ - obuwie męskie)

Panie, które lubią eksperymentować, mogą skorzystać z pantofli damskich w postaci skarpetek. Produkuje się je z naturalnych materiałów, które także przepuszczają powietrze. Ponadto ich podeszwa jest obszyta gumą, dzięki czemu nie ma obaw o niekontrolowany poślizg i uraz. Minusem może być jednak to, że nie chronią dostatecznie stopy podczas uderzenia w jakiś przedmiot. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą z pewnością kapcie, które mają obcięte palce, co zapewnia dobrą wentylację.

(https://nico.com.pl/kobiety/obuwie-damskie/ - obuwie damskie)

Pantofle damskie i męskie na zimę

Pantofle damskie i męskie na zimę to obuwie, które powinno dawać ciepło, ale jednocześnie nie grzać zbyt mocno stopy. Nie raz zdarzy się, że wracając do domu, człowiek będzie wyziębiony, w szczególności nogi i palce u stóp. W tym przypadku najlepsze okażą się zabudowane kapcie.

Można także zastosować popularne kiedyś bambosze, które spotkać można już w niewielu sklepach. Najczęściej noszone są w górach i na wsiach, gdzie zyskały największą popularność. Dla osób ceniących sobie elegancję mogą to być pantofle zabudowane ze skóry, ze środkiem wyściełanym bawełną.