Jeżeli masz problem z koncentracją i szukasz suplementu, który delikatnie pobudza a jednocześnie wzmaga koncentracje to warto rozważyć kilka najskuteczniejszych suplementów pobudzających, które w połączeniu z odpowiednią dietą, dadzą na prawdę dobre rezultaty.

Jeżeli masz problemy z koncentracją, nadmierną sennością to na początku warto zadać sobie pytanie skąd ten problem się bierze ? Ponieważ często winna jest tak prozaiczna rzecz jak zła dieta. Czasami sam suplement może nie pomóc jeżeli np. twoje problemy z koncentracją wynikają z silnego stresu, który masz podczas pracy bądź z nieodpowiedniej diety w której brakuje ważnych mikroskładników odżywiających twój mózg.

Brak koncentracji problemy z pamięcią

Na początku warto wykluczyć jako problem z koncentracją stres oraz niedobory mikro jak i makro składników. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie medicot, w artykule dotyczącym problemów z koncentracją http://medicot.pl/

Brak energii po pracy

Jeżeli wyeliminowałeś najczęstsze problemy z brakiem koncentracji i brakiem energii jak stres czy też niedobór mikroskładników a mimo wszystko chodzisz ospały i potrzebujesz więcej energii i zwiększonej koncentracji to warto zacząć od suplementacji lecytyny, która poprawia pamięć w połączeniu z witaminami oraz kofeiną w dłuższym okresie potrafi dać na prawdę dobre rezultaty.

Odżywki dodające energii

Warto też zastosować suplement o nazwie modalert, który w składzie ma

  • 200 mg kofeiny, która delikatnie pobudza i dodaje energii
  • 100 mg lecytyny , która poprawia pracę mózgu
  • 60 mg Ginkgo Biloba, który znacznie poprawia pamięć przy dłuższym stosowaniu.
  • 20 mg Żeń szeń syberyjski, poprawia zdolność koncentracji , dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu

Pełny opis suplementu znajdziesz tutaj

Witaminy na zmęczenie i brak energii

Jak widzisz skład jest w 100 % naturalny, w odpowiednich proporcjach pozwala dobrze stymulować mózg i zwiększać energie do pracy. W porównaniu z innymi suplementami diety, pozwala znacznie dłużej cieszyć się zwiększoną energią oraz pobudzeniem. Podczas suplementacji, nie wolno zapominać o zdrowym trybie odżywiania się i unikaniu żywności przetworzonej czy też zbyt częstym jedzeniu fast-fudów.

Wiele produktów spożywczych poprawia pracę mózgu jak  dodaję energii, jak powszechnie wiadomo orzechy poprawiają pracę mózgu oraz dodają energii,  ryby jak i warzywa są bogate w witaminę b oraz c.

Zaburzenia pamięci krótkotrwałej

Warto dodać że długotrwały problem z koncentracją czy też z zapamiętywaniem, może być sygnałem że warto udać się do lekarza w celu konsultacji. Gdyż tego typu problemu jeżeli trwają przez dłuższy czas, mogą być objawem nerwicy czy też depresji bądź innej choroby na tle nerwowym.

Zazwyczaj problem z niedostatkiem energii czy też niedostateczną koncentracją udaję się rozwiązać samodzielnie, czy to przez zmianę diety bądz zastosowanie dodatkowej suplementacji, aczkolwiek warto mieć na uwadze, że jeżeli problem utrzymuje się dłuższy czas, warto przemyśleć konsultacje z lekarzem specjalistą.