Styl nowoczesny - jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule! Wejdź i zobacz jakie to proste!

Styl nowoczesny doskonale odnajduję się we współczesnych upodobaniach Polaków. Jego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Stosując się do zasad, które obowiązują w stylu nowoczesnym, Twoje wnętrze może odzyskać przestrzeń oraz sprawiać wrażenie większego. W stylu nowoczesnym główną rolę odgrywają takie kolory jak biel czy szarość. To właśnie dzięki nim pomieszczenia wydają się optycznie większe. Z zasady styl nowoczesny cechuje się surowością. Jednak dzięki detalom, poduszką czy elementom w fakturze drewna łatwiej uzyskasz efekt przytulności. Jednak pamiętaj o umiarze – przesyt zdobień sprawia, że styl nowoczesny traci na znaczeniu.

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

W trakcie urządzania nowoczesnego salonu warto wybrać sobie jeden / dwa kolory dominujące oraz maksymalnie dwa kolory pomocnicze. Dzięki temu, w pomieszczeniu zachowasz spójność. Najczęściej wybieranymi kolorami jest wcześniej wspomniana biel oraz szarość. W aranżacji każdego pomieszczenia główną rolę odgrywają oczywiście meble.

Meble do salonu w stylu nowoczesnym często posiadają wykończenie na wysoki połysk. Dzięki niemu pomieszczenie wydaje się większe oraz jaśniejsze, gdyż wysoki połysk odbija więcej światła. Jeśli natomiast Twój salon jest duży i chcesz go optycznie zmniejszyć, warto wybrać meble, które dodatkowo posiadają fakturę imitującą drewno. Naturalne kolory ocieplają wnętrze, tworząc wrażenie przytulności.

Styl nowoczesny dąży do maksymalnego minimalizmu, dlatego  w wielu projektach mebli, tradycyjne uchwyty zostały zastąpione pod uchwytami lub automatycznym systemem otwierania PUSH TO OPEN.  

Jaki narożnik będzie pasować do nowoczesnego stylu?

Meble tapicerowane w każdym salonie przyciągają uwagę i tworzą domową strefę relaksu. Wybór odpowiedniego modelu z pewnością nie jest łatwy, gdyż nie każdy będzie pasować do nowoczesnego wnętrza. W tym fragmencie, szczególnie skupmy się na narożniku, gdyż to one najczęściej są wybierane do tego typu salonów.

Jeśli zastanawiasz się, jaki narożnik będzie pasować do nowoczesnego stylu, to możemy podpowiedzieć, że powinien być to narożnik o prostej formie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele, które nie posiadają ozdobnego pikowania na wezgłowiu.  Ponadto nowoczesne narożniki charakteryzują się ciekawymi udogodnieniami, np. prezentowany poniżej narożnik Alvin posiada regulowane zagłówki. Regulacja zagłówków umożliwia pełne odprężenie karku po ciężkim dniu.

Dodatki w stylu nowoczesnym – lampy

Styl nowoczesny uwielbia duże i dobrze oświetlone pomieszczenia. W dzień najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście okna, ale wieczorem będzie trzeba postawić na odpowiednie oświetlenie. Naszym zdaniem doskonale sprawdzą się lampy, które nie posiadają zabudowanego klosza – otwarta lampa dostarczy więcej światła. Ponadto nowoczesne lampy charakteryzują się wykonaniem z tworzyw typu metal, czy drewno. Stosowane tworzywa świetnie zastępują plastik, a do tego doskonale wyglądają.

Dobierając dodatki w stylu nowoczesnym, warto pamiętać o umiarze, gdyż kwintesencją tego stylu jest minimalizm oraz prostota.