Pracując z domu, potrzebujemy takiego samego wsparcia, jak w biurze. Odpowiednie krzesło biurowe zapewni nam komfort podczas wykonywania obowiązków, dlatego tak ważnym jest, by do tego wyboru podejść przygotowanym.

Fotel przeznaczony do pracy

Fotel do biura domowego powinien odznaczać się takimi samymi standardami, jak ten w naszym biurze. A to oznacza, że powinien łatwo dostosowywać się do naszych potrzeb i parametrów.

Niedopuszczanym jest pracować kilka godzin na fotelu bez możliwości regulowania jego wysokości. Ma to ogromny wpływ na nasz organizm. Niewłaściwa wysokość może powodować problemy z kręgosłupem, bóle szyi oraz problemy ze wzrokiem (jeśli wysokość jest niedostosowana do wysokości monitora komputera).

Źródło: Multiglob

Kolejną istotną funkcją, jest możliwość regulacji stopnia odchylenia oparcia. Każdy z własnego doświadczenia wie, jak niewygodnym jest siedzenie cały czas w tej samej pozycji. Stopień odchylenia oparcia możemy zatem zmieniać w zależności od tego czy w danym momencie pracujemy, czy chcemy sobie zrobić krótką przerwę lub nawet pohuśtać się na fotelu (niektóre modele posiadają tzw. funkcję kołyski, która umożliwia bezpieczne bujanie się na krześle).

Fotele przeznaczone do biura domowego powinny mieć także szerokie podłokietniki. Dobrą wskazówką, co do wysokości fotela powinien być fakt, że podłokietniki swobodnie wsuwają się pod blat biurka. Ważnym jest także, by nasze nogi tworzyły kąt prosty do podłogi. W ten sposób mamy pewność, że krzesło ma dobrą dla nas wysokość.

Głębokość siedziska powinna umożliwiać zmieszczenie całych ud na krześle. W ten sposób zapewniamy sobie wygodę.

Fotele a kółka

Oczywiście, większość modeli foteli dostępnych w sklepach posiada kółka. Nie musimy się jednak obawiać zarysowania podłogi – kółka foteli są gumowane, co chroni nasze panele czy parkiet przed uszkodzeniami.

Źródło: Multiglob

Fotel w dobrym stylu

Choć najważniejsza jest jego funkcjonalność, warto wybrać krzesło, które będzie pasowało do naszej przestrzeni. Takie sklepy jak Multiglob posiadają szeroki wachlarz najlepszych produktów dla Ciebie – fotele o przeróżnych wykończeniach i stylach, tak abyś odnalazł swój wymarzony fotel do biura. Już teraz zapoznaj się z ich ofertą i zamów idealne krzesło do domowego biura.