Chcesz, aby Twoja skóra jak najdłużej wyglądała młodzieńczo? A może już teraz widzisz na niej oznaki starzenia i chcesz się ich pozbyć? W takim przypadku pomyśl o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna to dział medycyny skupiony na wyglądzie pacjentów. Celem medycyny estetycznej jest upiększanie, w tym również działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe. W jak sposób gabinet medycyny estetycznej może pomóc Ci w zachowaniu młodości na dłużej? 

Medycyna estetyczna w walce ze starzeniem się skóry

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów skupionych na młodym, atrakcyjnym wyglądzie skóry. Można podzielić je na dwie kategorie, a mianowicie na: 

  • zabiegi profilaktyczne, które zapobiegają pojawianiu się oznak starzenia
  • zabiegi odmładzające, które usuwają zmarszczki, zwiotczenia skóry oraz inne widoczne symptomy starzenia się skóry

Dobór odpowiednich typów zabiegów zależy przede wszystkim od stanu cery, a także od oczekiwań klienta. Jakie zabiegi może zaoferować medycyna estetyczna Chorzów oraz w innych miastach?

Popularne zabiegi anti-aging w gabinetach medycyny estetycznej

Każdy gabinet medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientom różnorodne zabiegi skoncentrowane na młodym wyglądzie skóry.

Mezoterapia igłowa

To zabiegi polegające na ostrzykiwaniu skóry skoncentrowanymi koktajlami substancji aktywnych. Wówczas substancje te mogą dotrzeć bezpośrednio w głąb skóry, aby tam pomóc zatrzymać jej młodość.

Zabiegi z falami radiowymi

Fale radiowe oddziałują na kolagen i elastynę, które odpowiedzialne są za sprężystość i elastyczność skóry. Zabiegi tego rodzaju wydłużają trwałość tych związków, więc skóra na dłużej może wyglądać młodo.

Peelingi kwasowe

Specjalne peelingi z wykorzystaniem kwasów pozwalają nie tylko na złuszczenie skóry i jej oczyszczenie, ale także mają działanie odmładzające. 

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting, czyli zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to skuteczna procedura służąca do aktywacji procesów regeneracyjnych skóry, a tym samym zapobiegająca jej przedwczesnemu starzeniu.