W dzisiejszych czasach coraz częściej starając się oderwać od zgiełku miasta, wybieramy odpoczynek na łonie natury. Górskie wycieczki dostarczają nam nie tylko aktywności fizycznej, ale także ukazują nam piękno krajobrazu. Planując pierwszą wycieczkę w góry warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów, które ułatwią nam spacery górskimi szlakami. O tym co zabrać ze sobą w góry, aby był to udany wypad, przeczytasz poniżej.

Niezbędnik podróżnika, czyli na co zwrócić uwagę przed wyjazdem

To, jaki ekwipunek będzie niezbędny podczas naszych wojaży, zależy między innymi od tego, jaką porę roku wybierzemy. Osoby początkujące niekoniecznie powinny wybierać na swoją pierwszą wyprawę miesiące, w których szlaki są zaśnieżone.

Podczas trekkingu w okresie letnim, kiedy aura sprzyja spacerom, pozwoli na sprawdzenie naszej kondycji oraz orientacji w terenie.  Warto także zorientować się, które szlaki będą odpowiednie dla mniej zaawansowanych piechurów i sprawią, że wycieczka nie będzie dla nas udręką.

Dobre buty - podstawa udanej wycieczki

Najważniejszym elementem ubioru, który ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo jest dobre obuwie. Bez względu na to gdzie się wybieramy, powinniśmy zaopatrzyć się w buty przeznaczone do trekkingu górskiego, ze wzmocnioną podeszwą. Najlepszą opcją będą wysokie buty, które będą stabilizować naszą kostkę podczas przemierzania nierównego terenu. Dobrym wyborem będzie wersja wodoodporna, dzięki której unikniemy przykrej niespodzianki w postaci przemoczonych skarpet. Wybierając obuwie, warto postawić na sprawdzoną firmę taką jak Jack Wolfskin, która w swojej ofercie posiada buty na każdy rodzaj wędrówek.

Co jeszcze warto zabrać?

Kiedy już mamy odpowiednie buty, warto skupić się na reszcie ekwipunku. Niezbędny będzie także dobry plecak, najlepiej taki  z pasem piersiowym, który odciąży plecy, do którego spakujemy prowiant oraz picie. Oprócz tego, wygodnie spodnie, koszulka z oddychającego materiału, polar lub bluza oraz przede wszystkim, kurtka przeciwdeszczowa to totalne must have.

Warto ubrać się na cebulkę i w razie czego zbędne odzienie spakować do plecaka, niż nabawić się jakiejś choroby. W czasach, gdzie technologie wybierają tradycyjne sprzęty, warto jednak zaopatrzyć się w mapę w wersji papierowej, z oznaczonymi szlakami.  

Gdzie znaleźć odpowiedni sprzęt?

Wszystkie niezbędne dla początkującego turysty przedmioty, znajdziesz w sklepie internetowym e-horyznt.pl. W swojej ofercie posiada produkty przydatne każdemu turyście.