Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest nie tylko bezpieczne, ale także przynosi szybkie i zadowalające rezultaty. Kwas hialuronowy, który dzięki swoim właściwościom, pozwala na uzyskanie pięknych i kształtnych ust, a w razie otrzymania niekorzystnych rezultatów – na powrót do pierwotnego stanu.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego aplikowanie jej jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. W naszym organizmie kwas hialuronowy odpowiada głównie za wiązanie ze sobą cząsteczek wody, co przekłada się na nawilżenie oraz jędrność skóry. Im więcej kwasu znajduje się w komórkach skóry, tym jest ona w lepszej kondycji. Niestety, z wiekiem kwasu produkujemy coraz mniej. W walce z oznakami starzenia się skóry oraz z opadającymi kącikami ust, kwas ten jest szeroko wykorzystywany. Dzięki niemu, możemy uzyskać pełne, symetryczne usta.

Co bardzo ważne, kwas hialuronowy z biegiem czasu jest wchłaniany przez nasz organizm, a to oznacza, że efekty zabiegu nie są trwałe. Po upływie około pół roku, efekty przestają być widoczne, co sprawia, że jest to metoda niezwykle bezpieczna – w razie niepowodzenia i uzyskania niepożądanych rezultatów, mamy pewność, że nasza ingerencja jest w pełni odwracalna.

Zabieg powiększania ust

Cała procedura trwa zazwyczaj około 30 minut. Najpierw usta są znieczulane (z reguły wykorzystuje się w tym celu specjalną maść). Następnie lekarz wprowadza preparat do warg za pomocą igły i rozmasowuje usta, dla uzyskania naturalnego efektu.

Po zabiegu na ustach utrzymuje się opuchlizna. Mogą występować również zasinienia, krwiaki czy rumienie, jednak efekty uboczne nie powodują konieczności wyłączenia się z życia. Zaraz po zabiegu możemy wrócić do naszych codziennych spraw.

Rezultaty

Jak już wspomnieliśmy, rezultaty po zabiegu utrzymują się przez około pół roku, jednak czas ten jest zależny od wielu czynników. Na przykład, na szybsze wchłanianie się kwasu hialuronowego wpływa palenie papierosów. Przykłady efektów po zabiegu można znaleźć https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/.

Kwas po aplikacji jest zupełnie niewyczuwalny. Co ważne, dawka przyjmowanego preparatu ustalana jest indywidualnie, co do potrzeb każdego pacjenta. Dobry specjalista potrafi ocenić, ile kwasu można zaaplikować, tak aby uniknąć efektu nienaturalnych ust.