Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz popularniejsze. Najczęściej wykonywane są operacje polegające na zmniejszeniu tkanki tłuszczowej lub ogólnej poprawie estetyki twarzy, która naznaczona wiekiem uwydatnia się zmarszczkami. Do zabiegów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej obecnie wykorzystuje się nowoczesne lasery, dzięki którym cały proces przebiega mało inwazyjnie i znacznie mniej boleśnie od tradycyjnej liposukcji.

  1. Co to jest liposukcja laserowa?
  2. Jakie efekty daje laser wyszczuplający?
  3. Jakie są zalecenia po zabiegu laserem wyszczuplającym?

 (https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ - lasery kosmetyczne i medyczne)

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa to mało inwazyjny zabieg polegający na redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy nowoczesnej technologii laserowej. Do jego wykonania wykorzystuje się lipolaser, którego wiązkę światłowodową wprowadza się pod tkankę skórną. Emituje ona światło, które rozbija następnie komórki tłuszczowe. Efektem takiego działania jest przemiana tkanki w postać płynną, która zostaje uwolniona z organizmu w sposób naturalny lub jest odsysana.

(Biurka kosmetyczne - https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/biurka-kosmetyczne/)

Liposukcję laserową wykonuje się przy pomocy znieczulenia miejscowego, a cały zabieg z wykorzystaniem lipolasera trwa około dwóch godzin, jednak wszystko zależy od tego, jaka partia ciała będzie poddawana działaniu lasera. Warto wspomnieć, że podczas jednej sesji możliwe jest usunięcie maksymalnie pięciuset mililitrów tłuszczu. W przypadku pozbycia się większej ilości mogłyby wystąpić groźne dla zdrowia powikłania.

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/ - fotele kosmetyczne)

Jakie efekty daje laser wyszczuplający?

Pierwsze efekty działania lipolasera możliwe do zobaczenia są po około dwóch, maksymalnie trzech miesiącach. Przez ten czas organizm metabolizuje rozbite tkanki tłuszczowe i uwalnia je z ciała pacjenta. Ogromną zaletą zabiegu są stałe efekty, co oznacza, że usunięte komórki tłuszczowe się nie odbudowują. Ponadto podczas działania lipolasera emitowane światło oddziałuje także na fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra pacjenta znacznie szybciej nabiera elastyczności, a niekiedy nawet się odmładza.

Po całkowitym zregenerowaniu ciała po zabiegu widoczne są znaczne efekty w postaci wyszczuplenia partii, na którą oddziaływał laser. Ponadto dzięki wszystkim procesom zachodzącym podczas sesji możliwa jest także znaczna redukcja cellulitu i poprawa jędrności skóry. To sprawia, że przy wykorzystaniu lipolasera można nie tylko zredukować ilość tłuszczu w newralgicznych partiach ciała, ale także je wymodelować, co wcześniej nie było możliwe nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie i ciężkich ćwiczeniach. Z liposukcji laserowej korzystają także mężczyźni, którzy borykają się z problemem ginekomastii, czyli przerośniętymi piersiami.

Jakie są zalecenia po zabiegu laserem wyszczuplającym?

Zaraz po wykonaniu zabiegu lipolaserem konieczne jest założenie specjalnego ubrania, które ma za zadanie usprawnić krążenie limfy i krwi w organizmie pacjenta. Klinikę medycyny estetycznej zazwyczaj opuszcza się po około trzech godzinach od zakończenia sesji laserowej.

Przez pierwsze dni zalecany jest odpoczynek, a przez kolejne dwa tygodnie odstąpienie od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Lipolaser emitując wiązkę światła podczas zabiegu zamyka naczynka krwionośne, które są naruszane, co sprawia, że jest on praktycznie bezkrwawy. Ponadto czas rekonwalescencji po nim jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnej metody operacyjnej. W celu przyspieszenia regeneracji zaleca się po około tygodniu udanie się na masaż limfatyczny.