Transport towarów za granicę, a zwłaszcza na Skandynawię, wiąże się z wieloma zmiennymi i trudnościami, które trzeba wziąć pod uwagę, przy planowaniu transportu. W tym przypadku znaczenie ma doświadczenie przewoźnika. Jak bezpiecznie i sprawnie przewozić stolarkę okienną i drzwiową? O co warto zapytać spedytora?

Odpowiednie zapakowanie

Dla samego przewozu towaru ma to niewielkie znaczenie, jednak przy pakowaniu przeszkleń warto wybrać folię przezroczystą typu strech, która posiada tę przewagę, że od razu pozwala stwierdzić, czy towar został dostarczony do Klienta nienaruszony. Zapewnia nam to stałą kontrolę podczas wszystkich etapów transportu towaru i tym samym, możliwość łatwiejszego zweryfikowania, kto za ewentualne szkody czy uszkodzenia jest odpowiedzialny.

Stojaki

Stolarkę drzwiową i okienną przewozi się na specjalnych stojakach. Dzieje się tak dlatego, iż zarówno drzwi jak i okna położone na płasko w naczepie, poddawane byłyby dużym naprężeniom materiału, co znaczenie zwiększa możliwość uszkodzeń i strat.

Co do zasady, stojaki powinny być większe, niż przewożone towary. Pasy zabezpieczające mocuje się właśnie do nich, a nie do samego towaru, co sprawia, że całe naprężenie rozkłada się po stojaku, a okna i drzwi dojeżdżają na miejsce nieuszkodzone. 

Źródło: Scandinavian Express

Drobne elementy transportu

Co istotne, warto pamiętać także o wszelkich mniejszych elementach, takich jak, na przykład, klamki. Nieodpowiednio zabezpieczone, mogą one zniszczyć towar podczas transportu. Gdy jesteśmy zmuszeni przewozić te elementy razem ze stolarką okienną i drzwiową, zwróćmy uwagę na ich odpowiednie zabezpieczenie.

Rozmieszczenie na naczepie

Doświadczeni przewoźnicy wiedzą dokładnie, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe rozmieszczenie towaru na naczepie. Stojaki powinny być ustawione wzdłuż naczepy. Gwarantuje to bezpieczeństwo w trakcie gwałtownego hamowania. Co równie ważne, stojaki ustawia się względem siebie plecami. Sprawia to, że towar podczas transportu nie styka się ze sobą, a więc minimalizujemy ryzyko, że w ten sposób mogłoby dojść do zniszczeń.

Jak wybrać dobrego przewoźnika?

Transport towarów na Skandynawię nie jest prosty i wiedzą o tym wszyscy, którzy pracują w tej branży. Większy sukces i bezpieczeństwo towaru zapewnią Ci przewoźnicy doświadczeni, którzy znają specyfikę transportu do tych rejonów, mają odpowiednio przygotowaną załogę i sprzęt. Warto zapytać przewoźnika o jego doświadczenia związane z transportem materiałów na Skandynawię. Dobry przewoźnik to większa kontrola nad transportem dla Ciebie i Twoich Klientów.