Do załadunku i rozładunku towarów wcale nie jest potrzebny pojazd. To możliwe wtedy, gdy zostanie wykorzystana przyczepa BDF. Czym dokładnie są przyczepy tego rodzaju i jakie są ich najważniejsze zalety? Zapraszamy do sprawdzenia!

Standardowe naczepy i przyczepy stosowane przez pojazdy w transporcie są trudne w odłączeniu i najczęściej konieczne jest wtedy zatrzymanie całego samochodu ciężarowego typu TIR, aby można było wykonać te prace. Jednak wtedy, gdy zostanie wykorzystana przyczepa BDF, załadunek i rozładunek może przebiegać znacznie sprawniej!

Czym jest przyczepa BDF?

Przyczepa BDF, inaczej określana także jako przyczepa czy nadwozie wymienne, to wymienna część pojazdu ciężarowego, która przeznaczona jest do transportowania różnego rodzaju towarów. Tego typu nadwozia mogą być łączone i rozłączane bez użycia specjalistycznych narzędzi, dlatego czynność ta jest bardzo łatwa i szybka. Przyczepa BDF - https://gniotpol-trailers.com/pl/systemy-wymienne-bdf jest zatem odłączana od pojazdu – wówczas może on pozostawić ją w wyznaczonym miejscu, aby wykonać potem inne prace. Wobec tego takie nadwozia nie wymagają zatrzymywania całego samochodu ciężarowego, co przekłada się na większą efektywność i wydajność prowadzonych prac. Aktualnie w użyciu znaleźć można różnego rodzaju przyczepy BDF, wśród których znajdują się między innymi przyczepy z plandekami, ze sztywnymi ścianami, a także przyczepy z chłodniami.

Najważniejsze zalety stosowania przyczep BDF:

  • samochód ciężarowy nie musi brać udziału przy załadunku oraz rozładunku towaru

  • podjęcie towaru może mieć miejsce bez udziału magazynu

  • różne rodzaje zabudowy pozwalające na dopasowanie przyczepy do ładunku

  • przyczepa BDF może pełnić rolę powierzchni do magazynowania – mobilnego magazynu

  • optymalizacja kosztów związanych z transportem – zmniejszenie wydatków, oszczędność czasu na prowadzonych pracach

Wobec tego dzisiaj coraz więcej firm zajmujących się transportem decyduje się na korzystanie z nadwozi wymiennych – przyczepy BDF to nowoczesna, atrakcyjna alternatywa dla standardowych naczep!