Tylko właściciele firm wiedzą, ile tak naprawdę pieniędzy trzeba zainwestować w to, aby całe przedsiębiorstwo nie tylko właściwie działało, ale i przynosiło satysfakcjonujące zyski.

W tym celu nie trzeba jednak wdrażać czasochłonnych procesów, a zwrócić się ku prostszym rozwiązaniom, takim jak monitoring GPS. W jaki sposób za jego pośrednictwem mogą oni zmniejszyć koszt prowadzenia działalności?

Minimalizowanie ryzyka problemów z funkcjonowaniem floty pojazdów

Praktycznie nie da się uchronić przed losowymi sytuacjami na drodze – jedyne, co pozostaje, to właściwe przygotowanie się na wszelką ewentualność. Monitoring GPS dzięki informacjom związanym ze wszystkimi aspektami danego pojazdu uczy kierowców optymalnego jego prowadzenia (unika zbyt sytuacji zbyt ostrego skręcania, przekraczania dopuszczalnej prędkości itd.). Gdy jednak mimo wszystko dojdzie do kolizji, czy wypadku, zaimplementowany lokalizator szybko określi, gdzie doszło do feralnej sytuacji.

Redukcja kosztów związanych z paliwem

Kontynuując temat losowości, to tyczy się on również cen paliw. Nie sposób przewidzieć, jak będą one deklarować się na dany okres, ale mimo to włodarze mogą za sprawą monitoringu stale obserwować stopień ich zużycia przez flotę. Może się bowiem okazać, że pracownik, zamiast być w bezpośredniej trasie do klienta wykorzystuje on pojazd do celów prywatnych, pokonując dodatkowe kilometry za pieniądze firmy. Prócz tak skrajnych sytuacji należy wymienić te, gdy zbytnio obciąża on silnik nadmierną prędkością.

Maksymalizacja skuteczności funkcjonowania taboru

Monitoring pozwoli też ograniczyć wydatki budżetu firmy z innego powodu – za sprawą właściwego planowania tras i zleceń dla taboru. Mowa tu zarówno o wyznaczaniu tych możliwie najszybszych (gwarantujących przy tym bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i samego ładunku) i stałym monitorowaniu przebiegu prac. Ponadto wszelkie dane gromadzone przez system są archiwizowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby koordynatorzy wykorzystali je do analizy tego, na jakim poziomie pracują kierowcy i czy wybierane kursy faktycznie pozwalają na osiągnięcie pełnej skuteczności działań.

Podsumowanie

Zainteresowani powyższą treścią przedsiębiorcy czym prędzej powinni przynajmniej przemyśleć istotność zakupu monitoringu GPS. Szczególnie że z tym rozwiązaniem wiąże się wiele zalet.

Więcej na temat skutecznego zarządzania flotą samochodową znajdziesz się https://www.verizonconnect.com/pl/.