Jeżeli wraz ze znajomymi szukasz pomysłu na kreatywne spędzenie czasu wolnego, lub myślicie o poszerzeniu swoich kompetencji – warto rozważyć naukę języka. To nie tylko wartościowe i budujące doświadczenie, ale również dobra zabawa. Hiszpański, jest jednym z najpowszechniejszych języków na świecie, dlatego wiesz, że jego nauka nie pójdzie na marne. W poniższym artykule opiszemy, dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Wspominaliśmy już powyżej, że zaraz obok angielskiego, hiszpański jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Na całej kuli ziemskiej, aż 500 mln ludzi zadeklarowało, że potrafi rozmawiać w tym języku. Jeżeli się go nauczysz, masz pewność, że zawsze możesz spotkać kogoś, z kim porozmawiasz po hiszpańsku.

Ponadto, biegłość w hiszpańskim jest pożądaną umiejętnością na rynku pracy. Dlatego, jeżeli chcesz wyróżnić się spośród osób mówiących tylko po angielsku lub niemiecku – hiszpański będzie dobrą alternatywą.

Nie musimy chyba wspominać, że nauka języków pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Dzięki temu, zyskujemy możliwość dogadania się z drugą hiszpańskojęzyczną osobą, z którą być może uda nawiązać się trwałą relację. Kiedy nauczysz się obcego języka, możesz również pracować w kraju, w których hiszpański jest językiem urzędowym. Z pewnością zyskasz szacunek lokalnych mieszkańców. Nauka języka to również doskonała motywacja do pokonania barier i zwiększenia swojej pewności siebie.

W jakiej formie uczyć się języka hiszpańskiego?

Wszystko zależy od tego, jak dużą ilością wolnego czasu gospodarujesz. Jeżeli masz go dużo, dobrą opcją będą kursy hiszpańskiego dla dorosłych, w szkole językowej. Zajęcia najczęściej odbywają się 2 razy w tygodniu, w niewielkich grupach do maksymalnie 12 osób. To niepowtarzalna szansa na naukę języka w praktyce, jak również okazja do nawiązania nowych znajomości.

Jeżeli jednak Twój grafik nie jest tak bardzo elastyczny i będzie Ci ciężko dopasować się do planu zajęć, oto alternatywy:

  • kursy hiszpańskiego dla dorosłych online – doskonała opcja dla tych, którzy mieszkają z daleka od centrum miasta, lub po prostu nie mają w pobliżu żadnej renomowanej szkoły językowej. Wystarczy umówić się z lektorem i native speakerem na konsultacje online, dostosowane do Twoich potrzeb i rozpocząć naukę w domu;
  • indywidualne kursy hiszpańskiego dla dorosłych – to również bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią pracy w grupach. Przeważnie, w przypadku tego kursu, to Ty ustalasz gdzie i kiedy będą odbywać się spotkania z lektorem lub speakerem;
  • darmowe kursy dostępne na YouTubie – Internet jest dziś prawdziwą skarbnicą wiedzy, dlatego można znaleźć bardzo dużo vlogerów, którzy oferują darmowe lekcje. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody i naukę podstaw. Z czasem warto jednak zapisać się na jakiś bardziej zaawansowany kurs, by nauczyć się nie tylko podstawowego słownictwa, ale również zyskać umiejętność komunikacji w danym języku. Pamiętaj, że język to przede wszystkim mówienie, dlatego jeżeli nie planujesz wyjazdu za granicę, taka nauka może szybko stać się bezproduktywna.

Jak wynika z powyższego artykułu, korzyści płynących z nauki języka jest bardzo dużo. Zarówno podczas kursów w profesjonalnych placówkach, jak i zwykłego ćwiczenia słówek w domu. Pamiętaj, że dzięki temu możesz mieć realny wpływ na swoją przyszłość, a tym samym otworzysz przed sobą nowe możliwości.

źródło zdjęcia: freepik.com