Według danych opublikowanych na portalu mubi.pl, w ciągu ostatnich 30 dni kierowcy z Brodnicy płacili za swoje OC średnio 529 zł. To mniej, niż mieszkańcy innych miast województwa kujawsko pomorskiego, takich jak na przykład Grudziądz (569 zł), Toruń (574 zł) czy Solec Kujawski (578 zł), ale więcej, niż chociażby kierowcy z Radzynia Chełmińskiego (425 zł), Żnina (450 zł) i Aleksandrowa Kujawskiego (514 zł).

Według danych z kalkulatora OC Mubi średnia składka OC dla całej Polski w czerwcu br. wyniosła 862,12 zł, zatem mieszkańcy Brodnicy nie powinni narzekać. Nie wolno jednak zapominać, że mówimy właśnie o cenach uśrednionych - wielu kierowców płaci za swoje OC dużo więcej. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób znaleźć możesz dla siebie tańszą polisę i co zrobić, jeśli masz już wykupione OC, a chciałbyś skorzystać z oferty bardziej atrakcyjnej.

Czynniki wpływające na wysokość składki Twojego OC

Dlaczego właściwie średnie ceny, z konieczności podawane chociażby w rankingach ubezpieczeń publikowanych w sieci, są tak wysoce niemiarodajne? Powód jest prosty - na wysokość składki OC wpływa zbyt wiele różnych czynników.

Ktoś jest młodym kierowcą i z założenia zapłaci za polisę więcej. Ktoś inny z kolei ma za kierownicą długi staż i przez lata wypracował sobie duże zniżki. Jedna osoba posiada auto z niewielką pojemnością silnika, inna z bardzo dużą. Ktoś zameldowany jest w małej miejscowości, ktoś w dużym mieście. Jedna osoba kupi OC w pakiecie z AC i otrzyma rabat, inna zdecyduje się na samo OC i zapłaci za ubezpieczenie kwotę bez zniżki. Ktoś kupi tańszą polisę w sieci, ktoś inny nabędzie ją w sposób tradycyjny i najczęściej zapłaci więcej. A to tylko niektóre z czynników, które wpływają na ostateczną wysokość składki - tłumaczy doradca klienta Mubi.

Kalkulator porównywarki ubezpieczeń Mubi

Aby szybko sprawdzić, czy za swoje OC nie przepłacasz, a przy okazji zorientować się, jakie propozycje mają dla Ciebie inne firmy ubezpieczeniowe, skorzystaj z dostępnego na stronie mubi.pl kalkulatora. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz pulę ofert. Każda z nich będzie idealnie dopasowana do Twojego przypadku, bowiem stworzone zostaną na podstawie danych, które podałeś.

Mubi to porównywarka ubezpieczeń - zaawansowane narzędzie, którego działanie w telewizyjnej reklamie tłumaczy znany polski rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. Jest darmowa, prosta w obsłudze i niezwykle szybka. Oferty otrzymasz w ciągu kilku sekund po wysłaniu formularza. Bez problemu porównasz je ze sobą i wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną. Pamiętaj przy tym, że niemal zawsze najlepsze OC to to, które najmniej kosztuje, bo zakres tej polisy i tak pozostaje niezmieniony. Kupując ją w sieci, liczyć możesz na dodatkowe zniżki. Co więcej, porównywarka na bieżąco zaciąga dane od współpracujących z nią ubezpieczycieli, dlatego korzystając z niej szybko dowiesz się także o ograniczonych w czasie promocjach i ofertach specjalnych. Po dokonaniu zakupu wybranego OC i jego opłaceniu umowę ubezpieczenia otrzymasz na swój adres e-mail.

Tańsze OC dla mieszkańca Brodnicy

 Pan Mirosław, 36-letni kierowca z Brodnicy, właściciel 4-letniego Renault Clio, o porównywarce ubezpieczeń Mubi dowiedział się od znajomego z pracy. Mężczyzna miał już OC, jednak postanowił sprawdzić, jaką ofertę mieliby dla niego inni ubezpieczyciele, gdyby to u nich zdecydował się kupić polisę.

Znajomy twierdził, że dzięki porównywarce zaoszczędził na OC kilkaset złotych. Pomyślałem, że mnie nabiera, bo ogólnie lubi sobie pożartować i lubi się też chwalić. Sam od kilku lat ubezpieczam się w tej samej firmie i moja polisa uległa automatycznemu przedłużeniu przed kilkoma tygodniami. Ale przyznaję - zżerała mnie ciekawość, więc wszedłem na witrynę porównywarki - mówi pan Mirosław.

Po wypełnieniu formularza mężczyzna otrzymał siedem ofert OC. W przypadku pięciu z nich proponowana składka była niższa od tej, którą płacił w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym. Ta najtańsza opiewała na kwotę niższą o ponad 300 zł od jego ówczesnej polisy.

Muszę przyznać, że trochę się zdenerwowałem. Wiadomo - każdemu zależy na oszczędnościach, a tu chodziło o całkiem konkretne pieniądze. Tylko co mogłem zrobić, skoro tamta polisa już została przedłużona (a ściślej mówiąc - sama się przedłużyła)? Czekać prawie rok? Nie wiadomo przecież, jak zmieniłyby się ceny. Postanowiłem zadzwonić na infolinię. Konsultant doskonale wiedział, jak mi pomóc - to od niego dowiedziałem się, że przy automatycznym przedłużeniu polisy mam prawo takie OC wypowiedzieć, płacąc tylko za wykorzystany okres ubezpieczenia. No i musiałem oczywiście wykupić OC w innym towarzystwie, ale z tym nie było problemu, bo ofertę już przecież znalazłem. Po opłaceniu dostałem dokumenty na e-maila. Tego samego dnia wysłałem też wypowiedzenie OC - mówi pan Mirosław.

Artykuł eksperta Mubi

Jeśli skorzystałeś już z porównywarki i znalazłeś w niej tanie OC, ale masz już tę polisę, koniecznie zapoznaj się z informacjami, które znalazły się w artykule “Wypowiedzenie OC", napisanym przez eksperta Mubi. Sytuacja pana Mirosława nie jest bowiem jedyną, w której skorzystać możesz z możliwości wypowiedzenia umowy polisy.

Bez zobowiązań, online, z pomocą lub bez

Pamiętaj, że nie masz obowiązku kupowania któregokolwiek z ubezpieczeń OC, które znajdziesz dzięki porównywarce - możesz jedynie sprawdzić, jak kwota składki, którą płacisz, ma się do ofert innych towarzystw ubezpieczeniowych i na tym poprzestać. Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy, wszystko zrobisz online - bez wychodzenia z domu, spotkań z agentem itp. Natomiast w razie jakichkolwiek problemów czy dodatkowych pytań zawsze możesz zadzwonić lub wysłać e-maila do biura obsługi klienta i skorzystać z bezpłatnej pomocy konsultanta.