Czy wiesz, że pożyczkę w banku albo zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak? Okazuje się, że niezwykle często korzystamy z finansowego wsparcia, chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca. Pocieszający jest jednak fakt, że w końcu stać nas na terminowe spłaty comiesięcznych rat i patrząc na mieszkańców całej Europy, to właśnie my jesteśmy dłużnikami wypłacalnymi, którzy najrzadziej zalegają z płatnościami. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu czy pożyczki, podpowiemy Ci, jak zrobić to najsprawniej.

Pośrednik kredytowy – kiedy warto?

Jeszcze do niedawna z pracy pośredników kredytowych zadowolonych było większość klientów banków i renomowanych firm kredytowych. Dzisiaj jest już nieco inaczej. Przede wszystkim dlatego, że nasza świadomość finansowa jest znacznie większa, większa jest też wiedza odnośni naprawdę korzystnych zobowiązań finansowych. O ile jeszcze do niedawna interesowała nas tylko wysokość raty i okres obowiązywania umowy, tak dzisiaj chętniej poznajemy szczegóły.

Pośrednik kredytowy ma znaleźć najkorzystniejszą dla nas ofertę. Ma doradzić, z którym bankiem czy firmą pożyczkową warto nawiązać współpracę. Negocjuje w naszym imieniu warunki umowy, załatwia formalności, tłumaczy. Pamiętajmy jednak, że większość pośredników tylko pozornie jest niezależnych. Zdarza się, że banki oferują im różne prowizje za sfinalizowanie umowy, więc mogą podpowiadać współpracę z instytucją, dzięki której oni sami zarobią najwięcej.

Współpraca z pośrednikiem kredytowym na pewno jest opłacalna, jeśli:

  • nie mamy czasu na rozmowy z bankiem i dopełnianie formalności,
  • nie mamy wiedzy dotyczącej funkcjonowania banków i firm pożyczkowych.

Pośrednik kredytowy przez internet

Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, kredyt albo pożyczkę gotówkową można dzisiaj załatwić przez internet. Warto wziąć pod uwagę, że pośrednik kredytowy może być także online. W sieci dostępne są przecież porównywarki kredytów i pożyczek, a nawet platformy, za pośrednictwem których można złożyć wniosek, który trafi do różnych instytucji finansowych. Dzięki temu można w krótkim czasie uzyskać kilka ofert i wybrać tę najlepszą.

Jak korzystać z pośrednika kredytowego online? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie głównej oraz zaznaczyć kwotę i cel zobowiązania finansowego, które chcemy podjąć. Cały proces trwa kilka minut, jest w pełni bezpieczny.

Samodzielne załatwianie pożyczki

Okazuje się, że pośrednik kredytowy może być zupełnie zbędny. W sieci dostępne są rankingi najlepszych banków i firm pożyczkowych, warto więc sugerować się niezależnymi rankingami. Złym rozwiązaniem jest za to udanie się do jednego banku, idealnie jest poznać co najmniej kilka ofert. Pamiętajmy również, że nie zawsze bank, w którym posiadamy już jakiś produkt, zaoferuje nam najlepszy kredyt czy pożyczkę. Najczęściej to dla nowych, a nie tych lojalnych klientów szykowane są najlepsze opcje.