Kłopoty małżeńskie należą do jednych z trudniejszych do zwalczenia. Nierzadko, pewnych narosłych barier nie da się już naprawić. W takiej sytuacji pozostaje rozwiązanie małżeństwa. W tym trudnym czasie, warto postawić na pomoc doświadczonego specjalisty, który pomoże przejść przez okres stresu, zminimalizuje trudności, a przede wszystkim pomoże przeprowadzić rozprawę zgodnie z prawem i z korzyścią dla klientów. Jeżeli interesuje cię prawnik, którego specjalnością są rozwody Radom za sprawą naszej kancelarii, oferuje usługi najwyższej jakości.

Pełna reprezentacja
Oferujemy pełną reprezentację klienta przed sądem w każdym typie sprawy rozwodowej. Podejmujemy się zarówno prowadzenia rozpraw, w których bronimy strony klienta, jak i tych, w których dokonujemy powództwa. Potrafimy bronić praw klienta, dochodzić jego racji, udowadniać winę danej strony. Posiadamy duże doświadczenie w tematyce prawa rozwodowego.

Artykuł powstał przy współpracy z - mikolajwachowicz.pl

Alimenty
Jednym z najbardziej znaczących aspektów przy sprawach rozwodowych są alimenty. Bez względu na rozwój sytuacji i werdykt sądu, zawsze dotyczą one obydwu stron. Przede wszystkim, prowadzimy sprawy z orzeczeniem o winie, w których walczymy o sprawiedliwe zasądzenie alimentów. Uzyskanie satysfakcjonującej sytuacji dla naszego klienta, jest dla nas najwyższą ambicją. Zajmujemy się także sprawami, w których naszym klientem jest strona, obarczona obowiązkiem spłacania alimentów, a ich zasądzona kwota jest niesprawiedliwie wysoka. Wszystkie nasze działania są zgodne z prawem. Wnieść o podział majątku wspólnego można w przypadku istnienia ustroju o rozdzielności majątkowej nawet w czasie trwania małżeństwa. Jeśli natomiast między małżonkami istnieje ustrój o wspólności majątkowej, to podział majątku nie może zostać dokonany, dopóki trwa wspólność ustawowa małżeńska. Wnioskować o podział majątku można w pozwie o rozwód. Sąd orzekający o rozwodzie uwzględnia wniosek o podział majątku wyłącznie pod warunkiem, że nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu.


Podział majątku adwokat z doświadczeniem radzi
Podziału majątku wspólnego można dokonać umownie lub sądownie, w zależności od tego na jakie rozwiązanie zdecydują się małżonkowie. Jeśli chodzi o umowny podział, to porozmienie co do  sposobu podziału jego wartości musi zostać w pełni osiągniete przez 2 zainteresowane strony.. Małżonkowie mogą spisać umowę o podziale wspólnego majątku w postaci zwykłej formy pisemnej, ale jeśli dotyczy on także nieruchomości, to konieczne jest spisanie aktu notarialnego. Tak naprawdę to w każdym przypadku dla bezpieczeństwa obu stron zaleca się dokonać umownego podziału majątku w kancelarii notarialnej. Jeśli małoznkowie nie potrafią dojść do porozumienia, wtedy można dochodzić podziału majątku przed sądem. Należy pamiętać o tym, że przy znacznym skonfliktowaniu małżonków podążał majątku wspólnego nie jest prostym zadaniem, a cały proces w tym przedmiocie może toczyć się latami. W związku z tym tak ważne jest to, aby skorzystać z usług sprawdzonej kancelarii adwokackiej, której zespół składa się z doświadczonych specjalistów.