Obecnie praktycznie na każdym przycięciu weselnym goszczą winietki, czyli małe imienne wizytówki. Jest to bardzo praktyczny element dekoracyjny stołu, który pozwala uniknąć chaosu oraz niepotrzebnych nieporozumień. Warto jednak przed wyborem winietek ślubnych dokładnie przemyśleć ich stylistykę, aby stanowiły one piękną ozdobę stołu i dopełniły całość aranżacyjną wnętrza.

Po co są winietki ślubne?

Winietki ślubne - abforwedding.pl/winietki-slubne pozwalają nowożeńcom zaplanować usadzenie gości weselnych. Najczęściej poprzedzone jest to długimi przemyśleniami, gdzie kto ma usiąść, aby wszyscy goście czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Poza tym, dzięki winietkom każdy z gości ma możliwość dyskretnego sprawdzenia, jak nazywa się nowo poznana osoba, w sytuacji gdy zapomni jej imię. A zatem winietki ślubne są niezwykle praktyczne i przydatne, a do tego pięknie dekorują stół.

Nie tylko winietki ślubne

Winietki ślubne powinny być spójne z całością wystroju i charakterem wesela, dlatego najczęściej pojawiają się na nich te same motywy, wzory i kolory, jak chociażby na zaproszeniach. To najprostszy sposób na zachowanie harmonii stylizacyjnej. Z tego też powodu Para Młoda najczęściej zleca wykonanie obu tych elementów jednej firmie. Przy okazji mogą oni zamówić również zawieszki na butelki, karty menu, plan uroczystości czy inne tego typu dodatki. Ostatnio modne jest dołączanie do winietek drobny upominków dla gości, w formie podziękowań im za przybycie.

Winietki ślubne – jaki napis warto na nich umieścić?

Winietki bardzo często są zabierane do domu przez gości weselny, warto zatem pomyśleć o jakiejś „pamiątce”. I tak można na przykład na odwrocie strony umieścić monogram Państwa Młodych i datę ślubu albo też zdjęcie Nowożeńców, chociażby z czasów narzeczeństwa. Ponieważ na zaproszeniach ślubnych widnieją pełne imiona i nazwiska gości to nie ma już obowiązku umieszczania ich na winietkach. A zatem, możemy pozwolić sobie na zdrobnienia czy nawet koligacje rodzinne, np. ciocia Ewa. Niektórzy umieszczają na nich napisy żartobliwe, typu mój kochany braciszek lub przyjaciel ze szkolnej ławy, które mają na celu rozluźnienie atmosfery i wprowadzenie gości w weselny nastrój.