System MES - Manufacturing Execution System - znany wśród działających w branży przemysłu produkcyjnego jako system realizacji produkcji czy system zarządzania produkcją, jest ważnym narzędziem. Głównie ze względu na to, że bardzo znacząco wpływa na przebieg i wydajność produkcji.

Dlatego też dziedzina inteligentnych systemów planowania i monitorowania procesów produkcyjnych jest stale rozwijającym się elementem działania współczesnych przedsiębiorstw.

System MES - Manufacturing Execution System - znany wśród działających w branży przemysłu produkcyjnego jako system realizacji produkcji czy system zarządzania produkcją, jest ważnym narzędziem. Głównie ze względu na to, że bardzo znacząco wpływa na przebieg i wydajność produkcji. Dlatego też dziedzina inteligentnych systemów planowania i monitorowania procesów produkcyjnych jest stale rozwijającym się elementem działania współczesnych przedsiębiorstw.

Prezentujemy dokonania rodzimych twórców systemów, które spełniają międzynarodowe standardy. System OptiMES od Syno.pl to owoc zaawansowanej pracy bydgoskich programistów i praktyków produkcji. Jak przystało na solidny system MES, do swojej pracy wykorzystuje osiągnięcia współczesnych technologii - informatykę, automatykę, oprogramowanie i urządzenia elektroniczne. Wszystkie te narzędzia umożliwiają rzetelne zbieranie danych o produkcji, i to w czasie rzeczywistym, bezpośrednio ze stanowisk produkcyjnych. Dalsze wykorzystanie tych danych zależy od potrzeb danej firmy, jednak ogromną wygodą jest to, że OptiMES szybko i bezbłędnie przygotowuje raporty z produkcji, z których dane pozwalają kierować biznesowymi działaniami firmy.

System MES od Syneo.pl to zaawansowane rozwiązanie systemowe, w które warto zainwestować. Szczególnie, jeżeli jesteś przedsiębiorcą, któremu na sercu leży faktyczna poprawa wyników produkcyjnych. Współcześnie nie wystarczą arkusze kalkulacyjne czy stosy papierowej dokumentacji i notatek. Złożoność procesów produkcyjnych, ich dynamika i zmienność wręcz wymuszają stały, automatyczny monitoring, który będzie niezawodny. Przyszło nam pogodzić się z rzeczywistością, w której z wielu powodów człowiek nie jest w stanie w pełni zarejestrować wszystkich zmiennych - chociażby z powodu zawrotnego tempa produkcji. Kontrola jest koniecznym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu, a optymalizacja produkcji wymaga tego, by najpierw dokonać optymalizacji zasobów, którymi dysponuje firma.

Jak zoptymalizować zasoby - przede wszystkim zminimalizować marnotrawstwo. Upewnić się, że to, czym aktualnie dysponuje firma jest maksymalnie eksploatowane. Kolejnych zakupów maszyn, surowców, czy zatrudniania nowych pracowników należ dokonywać dopiero po racjonalnym ocenieniu sytuacji.

Natomiast pewnikiem jest, że w racjonalnej ocenie sytuacji pomaga OptiMES i jego unikatowe funkcje - rozwiązania. Mocno ułatwiają pracę załodze każdej produkcji. Przynoszą ulgę już operatorom linii, ponieważ zwalniają ich z konieczności samodzielnego spisywania danych o parametrach. Dostarczają rzetelnych informacji kierownictwu, które może na czas zareagować w problematycznych sytuacjach. Umożliwiają podejmowanie właściwych decyzji biznesowych, bo opartych o twarde dane i realną sytuację produkcji.

Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu mocnej firmy, opartej o wydajną i zarabiającą produkcję - zgłoś się do nas. Jako Syneo.pl od ponad 14 lat pomagamy fabrykom, ale i małym przedsiębiorstwom, w optymalizacji produkcji i wdrażaniu rozwiązań systemowych do planowania i zarządzania produkcją. Zapraszamy do kontaktu pod telefonem 517 827 436 i pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..