Internet dla wielu z nas stał się nie tylko oknem na świat, ale również miejscem pracy. Każdego dnia tysiące firm i przedsiębiorstw korzystają z niego by zdobywać klientów, pracować efektywniej, przesyłać informacje.

Niestety, internet potrafi być niebezpiecznym miejscem. Wirusy, spam, ryzyko wycieku ważnych dla firmy danych - to wszystko może przyczynić się do poważnych problemów naszej organizacji. Z tego właśnie powodu warto szukać rozwiązań, które pomogą nam odpowiednio się zabezpieczyć.
Jednym z tych, które cieszy się sporą popularnością są urządzenia FortiGate. Aby jednak w pełni wykorzystywać możliwości, które nam dają warto wiedzieć jak działają oraz jak prawidłowo z nich korzystać. W tym właśnie pomóc mogą nam szkolenia FortiGate. Czym są i dlaczego warto je wybrać? Przekonajmy się.

Urządzenia FortiGate - czym tak naprawdę są i co nam oferują?

FortiGate to nowoczesne urządzenia, które są dedykowane zarówno małym, jak i dużym firmom. Ich rolą jest zapewnienie zintegrowanego systemu zabezpieczeń. Wśród możliwości, które nam dają wymienić należy między innymi: zaporę ogniową, ochronę antywirusową oraz antyspamową a także blokowanie aplikacji spyware. Urządzenie zapewnia nam własny serwer VPN, pozwala na kontrolę komunikatorów sieciowych oraz monitorowanie stron internetowych. Słowem, daje kompleksowe zabezpieczenie, które przyda się każdej firmie.

Szkolenie - czego powinno nas nauczyć?

Nie da się ukryć, że nawet doświadczeni specjaliści IT w pierwszym kontakcie z tym nowoczesnym rozwiązaniem mogą nie wiedzieć w jaki sposób w pełni wykorzystać jego funkcje w swojej firmie. Dlatego właśnie warto wybrać się na szkolenie, które pozwoli nam zdobyć cenną wiedzę na temat instalacji oraz konfiguracji urządzenia. Szkolenie prowadzone przez specjalistów i certyfikowanych inżynierów przed którymi FortiGate nie ma żadnych tajemnic to gwarancja przyswojenia cennej wiedzy, którą na pewno wykorzystamy w praktyce.

Dobre szkolenie to praktyka!

Każdy z nas uczestniczył kiedyś w szkoleniu, które opierało się w całości na wykładach i prelekcjach. Takie szkolenia i kursy rzadko kiedy bywają efektywne, ponieważ przekazują nam tylko teorię, o której szybko zapominamy. Warto więc wybrać takie szkolenie, na którym podstawą będzie praktyczne zaznajomienie się z FortiGate. Jedną z firm, która oferuje nam takie właśnie szkolenie jest VIDA. Zajęcia prowadzone są w małych grupach a każdy uczestnik kursu samodzielnie pracuje z urządzeniem FortiGate. Dzięki temu zdobywa wiedzę, którą będzie umiał wykorzystać. Nie brakuje jednak również cennych informacji. Podczas kursu przedstawiane są bowiem wdrożenia FortiGate w firmach będących klientami VIDA.

Podsumowując, FortiGate to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Warto więc zakupić je do swojej firmy oraz nauczyć się odpowiednio wykorzystywać je w codziennej pracy. Szkolenie oferowane przez https://www.vida.pl/szkolenie-fortigate/ może nam w tym pomóc. Warto więc zapisać się na nie i zdobyć cenną wiedzę.