Na pewno znajdzie się na świecie taki człowiek, co to chciałby wszystko zrobić sam. Jak Zosia Samosia z pewnego wiersza, tyle że nie z czystej, dziecięcej wręcz przekory, a z chęci jak największej oszczędności. Tymczasem jednak doskonale wiadomo, że takie działanie wcale nie popłaca. Nawet więcej.

Może czasem doprowadzić do poważnych szkód. Zarówno fizycznych, jak i psychicznych - u podejmującego działanie oraz u jego otoczenia. Dlatego nie warto oszczędzać za wszelką cenę - lepiej oddać usługę w ręce profesjonalisty.

Oddaj sprawy w dobre ręce

Jak świat światem, od zarania jego dziejów, zawsze potrzebni byli fachowcy. Profesjonaliści w każdym calu, którzy bez wahania wykonaliby nawet najtrudniejsze zadanie. Oczywiście, każdy w swojej branży.

Na przykład w zamierzchłych czasach średniowiecza, gdy rycerz szykował się na wojnę czy krucjatę, a chciał mieć dobrej jakości pancerz, który pozwoliłby mu przeżyć na dalekiej wyprawie - szedł do najlepszego w swym kasztelu płatnerza. A jak dobrze sypnął grosiwem, to i miecz dobry dostał. Tak to było drzewiej, czyli dawniej.

Wiele się nie zmieniło. Tak naprawdę - nic się nie zmieniło. Fachowcy byli, są i będą potrzebni. No chyba że cała nasza cywilizacja przestanie istnieć. Ale to już będzie przypadek ekstremalny.

Weźmy sobie jako przykład życie codzienne zwykłego, szarego Kowalskiego. Bez urazy dla Kowalskich, którzy szarzy się nie czują. Gdy potrzebuje on dobrego pieczywa na śniadanie, idzie do piekarni - jego zdaniem najlepszej w okolicy. Tam kupuje, co mu się zamarzy - i zawsze jest to wykonane przez profesjonalnych mistrzów piekarskiego fachu. Gdy mu się zepsuje komputer lub telewizor - idzie z nim do serwisu. Najlepszego w mieście. A przynajmniej najlepszego jego zdaniem. Tam mu to wszystko naprawiają, on płaci i obie strony są zadowolone. Inaczej będzie, gdy Kowalski zechce zaoszczędzić i zacznie naprawiać sam. Albo sam weźmie się za wypiek pieczywa. Chociaż… Przedsiębiorczośc i samowystarczalność to cechy naprawdę godne podziwu.

Natomiast jeśli chodzi i specjalistów w branży obróbki metali - odpowiedź może być tylko jedna. To magiczne słowo Valor.

Świat bez fachowców?

Nie, już sama ta fraza brzmi niedorzecznie. Bo czym byłby świat bez istnienia profesjonalistów? Czy istniałby w ogóle? Zapewne by istniał. Nie byłby jednak tak rozwinięty, jak jest w rzeczywistości. Nie byłoby całego postępu. Bo nawet gdyby istnieli wybitni uczeni, obmyślający coraz to nowsze idee i wynalazki, nie byłoby po prostu komu realizować ich pomysłów. I stalibyśmy w miejscu. Dlatego też drodzy fachowcy - jesteście zawsze i wszędzie potrzebni. Bez was nie byłoby niczego, co znane jest na świecie. I zapewne nie powstałby niniejszy artykuł, bo autor nie miałby go na czym napisać.