Jaka chemia do biura – to może nie najważniejszy aspekt funkcjonowania firmy, ale trzeba przyznać, że jest istotny. Czystość biura to podstawa efektywnej pracy, dlatego trzeba o nią zadbać. Radzimy, jaką chemię zakupić do sprzątania biura.

Chusteczki nawilżane

Sprzątanie biura nie musi być trudne. O codzienne porządki najłatwiej jest zadbać chusteczkami nawilżanymi dobrej jakości. Te do mebli z powodzeniem wyczyszczą drobne zabrudzenia (np. ślady po kubkach) i kurz. W dalszej perspektywie przyczynią się natomiast do tego, że powierzchnie zawsze będą czyste. Warto kupić także chusteczki nawilżane do ceramiki – ułatwią one dbanie o porządek w łazienkach i kuchni.

Środek do mycia podłóg

Lśniące i zadbane podłogi to jeden z najważniejszych czynników, o ile nie najważniejszy, który rzutuje na czystość biura. Kiedy podłoga jest brudna, od razu całe otoczenie wydaje się brudne. Jeśli zastanawiasz się, jaką chemię zakupić do sprzątania biura, na pewno zapisz sobie środek do mycia podłóg. Pamiętaj jednak, aby wybrać sprawdzony produkt, który nie zostawi smug.

Odświeżacz powietrza

Odświeżacz to może nie najważniejszy środek, ale niewątpliwie musi znaleźć się w każdym biurze. Zapach świeżości w łazienkach jest niezbędny, kiedy dbasz o komfort swoich pracowników. Nie zapomnij ponadto, że to pomieszczenie odwiedzają też klienci. Warto, aby odnosili wrażenie czystości po wejściu do twojego biura.

Emulsje czyszczące

Jaką chemię zakupić do biura? Z pewnością wszelkie emulsje czyszczące, które przydadzą się przy generalnych porządkach. Zaopatrz firmę w mleczka, płyny do szyb i różne środki uniwersalne.

Ręczniki kuchenne

Trudno wyobrazić sobie sprzątanie bez użycia ręczników kuchennych. I nie jest to może ściśle chemia, ale zastanawiając się, jaką chemię zakupić do sprzątania biura, trzeba o nich wspomnieć. Po prostu użycie wielu specyfików bez ręczników byłoby bardzo trudne. Ponadto ręczniki przydają się także pracownikom, np. do wytarcia rąk czy naczyń.

Chemia do sprzątania biura musi być profesjonalna?

Niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że na chemię trzeba wydać sporo pieniędzy, ponieważ warto zainwestować w profesjonalne środki. To jednak mit. Specjalistyczna chemia została stworzona m.in z myślą o zakładach produkcyjnych, gdzie łatwo o trudne zabrudzenia, lub z myślą o gastronomii.


W biurze dobrze sprawdza się chemia gospodarcza. Jeśli chcesz być przygotowany na każdy scenariusz, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Na rynku znajdziesz wiele marek, które oferują produkty zarówno profesjonalne, jak i typowo gospodarcze, np. General Fresh. Ze względu na szeroką ofertę wybór takiego producenta będzie gwarancją czystości.