W dzisiejszych czasach, firma która produkuje różnego typu przedmioty, sieci hipermarketów, warsztaty samochodowe, magazyny, restauracje, hotele czy firmy transportowe - nie mogą sprawnie funkcjonować bez wykorzystania wózków transportowych. Odpowiednio dobrane rozwiązania znacznie przyspieszają pracę i oszczędzają energię potrzebną na przenoszenie towarów przez pracowników, przy użyciu wyłącznie własnego ciała.

Wózki transportowe i magazynowe dla każdej branży? TAK!.

Na rynku lokalnym czy ogólnopolskim znajdują się setki oraz tysiące firm produkcyjnych, handlowych, transportowych. Dla każdej z tych branż, dostarcza się profesjonalne wózki towarowe. Usprawniają one prace, oszczędzają energię pracowników, która musi zostać wykorzystana do przenoszenia przedmiotów różnego typu, w przypadku nie posiadania przez firmę wózków transportowych.

Kilkanaście lat temu, posiadanie idealnej formy transportu towarów wewnątrz zakładu było praktycznie niemożliwe. Wykorzystywano taczki z czterema kołami o metalowej ramie z drewnianą podłogą. Nie były to rozwiązania znacząco podnoszące jakość przenoszenia towarów. Sam wózek potrafił ważyć około 50 kilogramów, a co dopiero po załadunku?. Dzisiaj, na szczęście tego problemu już nie uświadczymy. Na rynku dostępne jest 150 modeli wózków transportowych i magazynowych, które usprawniają procesy logistyczne w firmach produkcyjnych, handlowych i transportowych. O tym, jakie wózki transportowe są popularne i używane w w/w firmach porozmawialiśmy z właścicielami firmy oferującej wózki transportowe ECI, która dostarczała swoje rozwiązania między innymi do firm w Brodnicy.

Jakie wózki transportowe dla firmy produkcyjnej?

W firmach zajmujących się produkcją elementów aluminiowych, stalowych, z tworzywa sztucznego - w zależności od gabarytów i ilości, głównie wykorzystuje się wózki platformowe. To takie uniwersalne wózki transportowe. Wyposażone są w pałąk do prowadzenia wózka, powierzchnię przeznaczoną na towar (z aluminium, płyty mdf lub sklejki antypoślizgowej i wodoodpornej) oraz wysokiej klasy kółka skrętne z hamulcami. W zależności od branży istnieją modele ze ścianami, kilkoma półkami, osiatkowane, zabudowane, z burtami lub bez i inne. Wybór jest ogromny, każda firma produkcyjna znajdzie rozwiązanie, które znacząco poprawi jakość przenoszenia z jednego stanowiska na drugie, czy do magazynu, lub na auto klienta.

Wózki dla sklepów i firm handlowych

Tutaj pole do działania jest znacząco większe. Firm handlowych jak i sklepów jest cała masa. Od budowlanych po spożywcze. Do tych kategorii zaliczamy również hurtownie, a więc miejsca w których wózki transportowe sa po prostu wymagane. Typowe wózki sklepowe C+C nie zawsze są odpowiednie. Właśnie dlatego firma ECI rozwija ofertę, o nowe modele po które dotychczasowi zadowoleni klienci po prostu wracają. Popularnymi wózkami są wyposażone w półki od 2 do 5, wózki siatkowe (kosze), c+c, do transportu płyt i szyb i wózki półkowe skośne. Służą zarówno do transportu towarów przez klienta odwiedzającego sklep czy hurtownię jak i pomocy pracownikom, w przenoszeniu towarów i ich magazynowaniu. Wspomniane wózki z półkami skośnymi, są nie tylko przeznaczone do przewożenia produktów ale także do ich prezentacji. To takie mobilne stanowiska prezentacyjne produktów.

Wózki dla firm transportowych

Rozwiązania, które przeznaczone są dla firm zajmujących się logistyką to przede wszystkim wózki dwukołowe oraz paletowe tzw. paleciaki ręczne lub elektryczne. Są to modele wózków wykorzystywanych od dawien dawna, jednak dzisiaj można kupić je w ulepszonej formie. Dla przykładu, zwykła stalowa taczka dwukołowa została zastąpiona znakomitym aluminiowym wózkiem transportowym expresso który waży znacznie mniej, jest wykonany modułowo (każda część dostępna w magazynie w przypadku awarii - które de facto praktycznie się nie zdarzają) i może być wyposażony w szuflę o różnych rozmiarach. Dodatkowo, są modele przeznaczone do transportu po schodach, dla sprzętu rtv i agd, krzeseł.. i tak dalej. To obecnie najpopularniejsza taczka dla kurierów, firm transportowych.

Wózki paletowe wykorzystywane są przez większe firmy transportowe, kierowców poruszających się ciężarówkami wyposażonymi w tzw. windę towarową. Kiedyś wykorzystywano ręczne wózki paletowe, dzisiaj istnieją modele wyposażone w napęd elektryczny, co znacznie ułatwia przewożenie palet z ciężkimi towarami. Logistyka to również hurotwnie i supermarkety. Osoby które wykładają towary również używają wózków podnośnych. To popularne narzędzie pracy od dawna jest w czołówce pod względem ilości sprzedawanych egzemplarzy.