Zyskują sobie coraz większą popularność, dzięki czemu można je spotkać na kolejnych, elegancko prezentujących się dachach. Trwałe, ekonomiczne i ciekawe wizualnie przyciągają spojrzenia, ale przede wszystkim zapewniają większe bezpieczeństwo domownikom.

Wytrzymałe i łatwe w montażu

Dachówki z posypką mineralną różnią się od tradycyjnych dachówek ceramicznych przede wszystkim tym, że są aż 7 razy lżejsze! Ten parametr stanowi o dużym zainteresowaniu kolejnych osób tego typu rozwiązaniem. Dzięki niskiej wadze blachodachówki z posypką mogą być montowane nie tylko na nowych dachach, ale szczególnie tam, gdzie więźba dachowa została już nadgryziona zębem czasu. Zdają więc swoją rolę w starszym budownictwie, podczas remontów i wszędzie tam, gdzie stawia się na lekką konstrukcję dachową. O wytrzymałości blachodachówki mineralnej świadczy też ich wyjątkowa konstrukcja. Stal pokryta jest warstwą aluminiowo-cynkową oraz podwójną warstwą akrylu. Od drugiej strony znajduje się posypka i lakier ochronny. Tych kilka warstw może i dodaje trochę wagi dachówce, ale w porównaniu do blachodachówki ceramicznej, jest i tak o wiele lżejsza. Co więcej, blachodachówka z posypką nie stwarza żadnych problemów montażowych. Ładnie wkomponowuje się w otoczenie komina, wiatrownice czy obróbki okapowe. Obsypka jest mocno przytwierdzona, dlatego nie trzeba się obawiać, że podczas zaginania i formowania panelu ulegnie zniszczeniu.

Blachodachówki z posypką wulkaniczną

Mają wszystkie ww. zalety blachodachówek z posypką mineralną, ale ich wygląd jest znacznie efektywniejszy. Dachy pokryte tego rodzaju materiałem wyglądają niebanalnie i zjawiskowo. Kruszywo wulkaniczne charakteryzuje się jednak nie tylko świetnymi walorami estetycznymi, ale też wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale izoluje dach, chroniąc przed utratą ciepła i nagrzewaniem. Tłumi hałas i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. W tym miejscu warto wspomnieć o świetnych dachówkach firmy Gerard, które są odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Każdy dach zrobiony na ich bazie będzie skutecznie opierał się wszelkim anomaliom pogodowym, typu śnieżyce, ulewy, czy wichury. Gwarantem jest tu m.in. unikalny system mocowania, polegający na przytwierdzaniu paneli w sposób poziomy, a nie pionowy w 8 punktach.

Piękno tkwi w szczegółach

Oczywiście trwałość blachodachówek idzie w parze z subtelną elegancją. W ofercie renomowanych firm zawsze znajdzie się szeroka oferta profili dachowych z posypką. Do konkretnego dachu można dopasować także odpowiednie obróbki (wiatrownice, gąsiory itp.) w takim samym lub kontrastowym kolorze. Niektóre firmy oferują również zestaw niezbędnych akcesoriów do solarów czy wywietrzników kanalizacyjnych.

Nie daj się zwieść!

Blachodachówka blachodachówce nierówna, dlatego przy zakupie trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie skusić się niższą ceną i dostać w zamian towar niskiej jakości. Może niemile rozczarować słaba odporność na korozje i słaba powłoka lakiernicza. Cienkie warstwy i nieestetyczne wykończenie stają się w trakcie eksploatacji czynnikiem wysokiego ryzyka. Dachy zrobione z takiego materiału bardziej są zagrożone uszkodzeniem mechanicznym i nie będą dobrze izolować ani tłumić dźwięków. Nie można więc oszczędzać na tak ważnym elemencie konstrukcyjnym, jakim jest dach. Ton nie tylko gwarant bezpieczeństwa, ale też wizytówka każdego domu, obok okien i drzwi.