Dużo w ostatnim czasie słyszy się o alternatywie dla klasycznych pieców węglowych i gazowych jaką jest ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy sprawdzi się w każdym mieszkaniu? Czy nie zaburzy estetyki pomieszczenia? Sprawdźmy, co proponuje rynek i czy dzięki takiemu ogrzewaniu sporo zaoszczędzisz.

Kilka słów o ogrzewaniu elektrycznym i jego skuteczności

W dobie wciąż rosnących cen i świadomości konsumentów coraz większą uwagę zaczynamy przykładać do trzech spraw - oszczędności, ochrony środowiska naturalnego i estetyki wnętrza. Każda z nich w większym lub mniejszym stopniu wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Staliśmy się także bardziej uważni i zorientowani w kwestiach ogrzewania domu - całkowicie chcąc zrezygnować ze szkodliwych dla środowiska rozwiązań.

Ogrzewanie elektryczne to przede wszystkim wydajność i skuteczność, której nie możemy uzyskać w kontekście np. wszechobecnego ogrzewania centralnego. Większość generowanego ciepła pozostaje w nieużytkowej części pomieszczenia, co generuje znaczne straty finansowe, a do uzyskania komfortu cieplnego użyta musi zostać większa ilość ciepła. Zależność tą w łatwy sposób można sprawdzić, badając temperaturę oddawaną przez grzejnik konwektorowy przy suficie i bezpośrednio przy podłodze. Różnica może wynosić nawet 5 stopni. Korzystając z ogrzewania elektrycznego nie podgrzewamy powietrza pod sufitem, dzięki czemu ta forma jest o wiele tańsza w eksploatacji.

Inwestycja w ogrzewanie elektryczne a efekty wizualne

Nie ma co ukrywać - stare, wielokrotnie malowane grzejniki nie są najpiękniejszym elementem dekoracyjnym wnętrza. Można ukrywać je za pomocą drewnianych maskownic lub zdecydować się na nowy model stalowy, jednakże przestrzeń nadal będzie posiadała widoczny element grzewczy. Jak go skutecznie ukryć? Doskonałym rozwiązaniem są panele przeznaczone do montażu na ścianie lub suficie. To dyskretny sposób łączący estetykę z utrzymaniem optymalnej temperatury w domu.

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień to także swoboda ustawienia temperatury zgodnie z własnymi preferencjami i w oparciu o indywidualny tryb dnia. W każdym pomieszczeniu montowany jest programator temperatury i czasu pracy, dzięki któremu ustawisz odpowiednie wartości dla każdego pomieszczenia. Programator będzie również działał według raz wprowadzonych danych, np. na noc zmniejszał temperaturę a z samego rana czy w określonej godzinie, w której wracasz do domu, ją zwiększał. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień to najekonomiczniejsze rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Profesjonalne wykonawstwo na terenie całego kraju oferuje firma ECO PARTNER.