Aktualne trendy w aranżacji wnętrz kuchennych prezentują serię nowatorskich rozwiązań, które są nie tylko bardzo praktyczne, lecz także wygodne w użytkowaniu. Projektując kuchnię warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego architekta, który przygotuje plan przestrzenny wykorzystując każdy dostępny centymetr.

Kosze cargo

Kosze cargo to znakomity pomysł na zagospodarowanie wąskich i głębokich przestrzeni. Rozwiązanie to stosuje się zwykle pod blatem roboczym, umożliwiając swobodny dostęp do wszystkich produktów, także tych umieszczonych głęboko. Kosze cargo montowane są na wytrzymałych szynach, co zapewnia duży udźwig oraz wieloletnie użytkowanie.

Fronty otwierane do góry

Uciążliwe przytrzymywanie frontów górnych szafek to już przeszłość. Nowoczesne rozwiązania skupiają się na montażu specjalnych podnośników gazowych do mebli, dzięki którym korzystanie z wysoko umieszczonych szafek jest przede wszystkim wygodne. Front szafki otwierany jest w górę, co wpływa na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni wykluczając tym samym możliwość zderzenia z powierzchnią mebla.

Aktualne trendy oferują różne sposoby otwierania się frontów. Szafki, za pomocą wmontowanych podnośników meblowych, można otwierać pionowo, kołyskowo, lub w sposób łamany. Bez względu na to, jaki typ otwierania wybierzesz, najlepszą cechą podnośników gazowych do mebli jest fakt, że nie zamykają się samoczynnie i nie trzaskają.

Źródło: https://sklepstolarza.pl/akcesoria-meblowe/

Funkcja cichego domykania

Opcja cichego domykania jest z powodzeniem stosowana w większości nowoczesnych kuchni. Decydując się na meble z taką funkcją znika problem przypadkowego lub umyślnego trzaskania szafkami i szufladami. Użytkownicy podkreślają funkcjonalność systemu wskazując na komfort użytkowania także w porach nocnych, kiedy wszelkie dźwięki są dużo bardziej słyszalne.

Innym krokiem w nowoczesną aranżację może być zastosowanie frontów z systemem bezuchwytowym. Trick polega na delikatnym przyciśnięciu frontu powodując jego cichy wysuw. Decydując się na taką opcję eliminujemy konieczność montowania uchwytów, bez których fronty wyglądają elegancko, a zarazem minimalistycznie.

Planując wnętrze swojej kuchni miej na uwadze przede wszystkim funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Wszystko to zapewnią ci akcesoria meblowe dostępne na sklepstolarza.pl. W dziale podnośników meblowych znajdziesz akcesoria niezbędne do wygodnego korzystania z górnych szafek kuchennych. Pozostałe kategorie oferują między innymi kosze cargo, organizery kuchenne oraz wytrzymałe ociekarki do naczyń.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły