Płyty warstwowe elewacyjne są coraz chętniej stosowane. Szczególnie często wykorzystywane są one do budowy magazynów, hal, obiektów użyteczności publicznej, czy też budynków przemysłowych. To rozwiązanie ma bardzo dużą ilość zalet. Warto również wziąć pod uwagę, że ten rodzaj płyt elewacyjnych nie jest zbyt drogi. Dzięki temu można w ekonomiczny sposób wykończyć wybrany obiekt. Czym jeszcze wyróżniają się płyty warstwowe elewacyjne?

Ponadprzeciętna trwałość
Nie można pominąć tego, że płyty warstwowe elewacyjne są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na najcięższe warunki użytkowania. Cechuje ich wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, czy też uszkodzenia mechaniczne. Interesującym jest, że pomimo wysokiej trwałości są one dość lekkie. Jest to ich niewątpliwy plus, gdyż nie obciążają konstrukcji budynku tak jak tradycyjne materiały.
Płyty warstwowe składają się z dwóch blaszanych okładzin. Zwykle ich grubość nie przekracza kilku milimetrów. Ich powierzchnia pokryta jest metaliczną powłoką. Rdzeń konstrukcyjno-izolacyjny stanowi w tym przypadku wełna mineralna lub styropian samo-gasnący. Wszystko zależy od rodzaju płyty elewacyjnej.
Za trwałość płyt warstwowych odpowiada również sposób ich łączenia. Najczęściej wykorzystuje się do tego klej poliuretanowy dwuskładnikowy. Oprócz tego krawędzie płyt powinny zostać sfrezowane.

Wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego
Na rynku dostępne są pływy warstwowe elewacyjne ognioodporne. Są one doskonałym elementem systemu bezpieczeństwa pożarowego.
Warto również dodać, że ten rodzaj płyt elewacyjny jest nie tylko prosty i szybki w montażu, ale również w demontażu. Ponadto czynności te można wykonywać nawet podczas niesprzyjającej pogody. Znacząco przyspiesza to prace montażowe.
Płyty warstwowe elewacyjne występują w wielu wariantach, więc z łatwością można dopasować je do indywidualnych wymagań. Trzeba także wspomnieć, że istnieje możliwość ich układania zarówno w pionie, jak i w poziomie. Są one starannie wykończone, więc prezentują się bardzo estetycznie.

Płyty warstwowe elewacyjne- warstwowe.pl

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły