Podnośniki koszowe coraz częściej wybierane są przez przedsiębiorstwa, które zajmują się realizacją różnego rodzaju prac budowlanych i montażowych. Dlaczego warto korzystać z tego sprzętu?

Co to jest podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe to urządzenia zaliczane do maszyn dźwigowych. Mają postać hydraulicznego ramienia, na którego końcu znajduje się odpowiedni kosz. Tego rodzaju konstrukcja zazwyczaj występuje w formie mechanicznego pojazdu kołowego - wówczas ramię urządzenia montowane jest na ciężarówce. Podnośnik koszowy na przyczepie wykorzystywany jest przede wszystkim podczas realizacji prac na dużych wysokościach. Do jego obsługi niezbędne jest posiadanie odpowiednich umiejętności, dzięki czemu wyeliminować można ryzyko wypadku operatora. Nie ma jednak wymogu posiadania uprawnień alpinistycznych.

Jakie zastosowanie mają podnośniki koszowe?

Podnośnik koszowy na przyczepie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Tego rodzaju sprzęt wykorzystuje się w pracach montażowych, np. podczas instalacji oświetlenia przestrzeni miejskiej oraz budynków, a także przy montowaniu billboardów oraz mocowaniu świątecznych dekoracji. Podnośniki koszowe stosuje się w aranżacji architektury krajobrazu, ogrodnictwie oraz sadownictwie. Wykorzystują je również służby ratownicze, m.in. straż pożarna. Urządzenia tego typu znajdują ponadto zastosowanie przy pracach porządkowych, np. czyszczeniu rynien, myciu elewacji czy usuwaniu śniegu z dachów.

Dlaczego warto korzystać z podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe wyróżniają się stabilną, mobilną konstrukcją. Zapewnia ona bezproblemowy dojazd w praktycznie dowolne miejsce. Tego rodzaju sprzęt dźwigowy ma ponadto bardzo szeroki zakres zastosowań, dzięki czemu jest wyjątkowo uniwersalny. Może być stosowany zarówno pod zadaszeniami, jak i na przestrzeni otwartej. Pojazd z ramieniem unoszącym kosz można ustabilizować na praktycznie każdym gruncie. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena wynajmu, który bardzo często okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla firm korzystających z podnośnika jedynie w sporadycznych realizacjach.