Impreza w stylu lat 80. to doskonały pomysł na zabawę sylwestrową z motywem. Ta charakterystyczna dekada wzbudza wiele pozytywnych emocji i daje możliwość przebrania się w najbardziej modne wówczas elementy garderoby, które dziś odbierane są jako obciachowe. Pozwalają jednak na stworzenie kolorowych i wyróżniających się stylizacji, zatem sylwestrowa noc będzie doskonałą okazją, żeby przenieść do tych szalonych czasów disco, neonów, dżinsów i getrów. Co będzie potrzebne do imprezy sylwestrowej rodem z lat 80.?

Cekiny, neony i disco “kicz”

Lata 80. kumulują w sobie wszystko to, za czym skrycie się tęskni, choć trudno się do tego przyznać w czasach, kiedy moda ruszyła, pozostawiając daleko w tyle świecące cekiny, ostre, neonowe kolory i wszystkie dodatki, które obecnie określane są mianem kiczu. Na imprezie w stylu lat 80. można porzucić konwenanse i śmiało dobrać sobie sylwestrowe gadżety w szalonych kolorach z dodatkiem brokatu, cekinów i wszelkich innych świecących ozdób ze świata szalonej dekady, w której królowało disco. Szeroki wybór szalonych sylwestrowych gadżetów dostępny jest w sklepie GoDan Party i doskonale sprawdzi się na imprezę sylwestrową utrzymaną w duchu tej dekady.

 

Legginsy, lycra, getry

Aby stworzyć sylwestrową stylizację, która w pełni odda ducha lat 80., należy do swojego stroju dodać kilka elementów rodem z parkietu tamtych czasów. Wystarczy włączyć kilka teledysków, które ówcześnie były największymi hitami, aby łatwo odkryć, co cieszyło się mianem trendu. Lycra, czyli wszystko, co rozciągliwe, a w szczególności kolorowe legginsy to absolutny must have kobiecych stylizacji. Oczywiście na końcu getrów nie może zabraknąć stylowych ocieplaczy, oczywiście również w szalonych kolorach. Wówczas powszechna była jedna z zasad - trzeba się wyróżniać, szokować i “krzyczeć” oraz wyrażać siebie za pomocą stroju. To chyba właśnie ta wolność sprawia, że ludzie tak chętnie wracają do stylu z tamtej dekady. Zabawa sylwestrowa również powinna charakteryzować się tymi samymi wartościami, a zatem szaleństwem, luzem i niczym niepohamowaną radością.

 

Denim, welur, flanela i jedwab

Jeans od stóp do głów to obrazek, który bardzo mocno zakodowany jest właśnie w latach 80. Wykonane z denimu jeansy z wysokim stanem o kroju popularnych dziś “mom jeans”, a także dżinsowe katany utrzymane w stylu oversize to z pewnością elementy garderoby, które pozwolą upodobnić się do ludzi, którzy swoją młodość przeżywali w latach 80. Denim jednak pozostał w modzie do dziś, a ostatnio nawet przeżywa wielki powrót. Są jednak jeszcze inne elementy garderoby, które dziś odeszły już do lamusa, a które wówczas królowały w każdej szafie. Mowa o flanelowych koszulach w kratę, a także tych jedwabnych i wzorzystych. To ubrania, które w pełni wpisują się kanony tych szalonych lat. W sylwestrową noc nie może zatem zabraknąć takich zjawiskowych kreacji. Równie popularny był wówczas welur - welurowe sukienki, bluzki, bluzy, a nawet spodnie - wszystkie chwyty dozwolone, to po prostu trendy materiał, który sprawdzał się w każdym wydaniu.

 

Lakiery i spraye do włosów, welurowe frotki, kucyki i trwała

Na imprezie sylwestrowej nie można zapomnieć również o odpowiedniej fryzurze, tym bardziej że w latach 80. również nie pomijano tego kroku, co więcej, do włosów przykładano wówczas szczególną wagę. Królowały trwałe, postawione na żel włosy, burze loków, kolorowe opaski, a także wielkie welurowe froty, z których pomocą czesano kucyki z boku włosów. Na potańcówkach i dyskotekach królowały również szalone i kolorowe fryzury, które wykonywano za pomocą specjalnych lakierów i sprayów. Dzisiaj tego typu produkty dostępne są na wyciągnięcie ręki, a z ich pomocą można dosłownie błyszczeć podczas zabawy sylwestrowej. Kolorowe spraye i lakiery na imprezę sylwestrową można znaleźć w sklepie GoDan Party.