Poszukiwania sprawdzonej wypożyczalni samochodów najlepiej rozpocząć od Internetu. To tutaj znajdziemy największy wybór firm. Jednak kwestią problematyczną może okazać się nieprzejrzystość zasad najmu i kiepski stan techniczny pojazdów. A przecież od jakości auta zależy nie tylko nasz komfort, ale również bezpieczeństwo. Jak uniknąć problemów i znaleźć dobrą wypożyczalnię?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jej zasięg i flotę. W ogólnopolskiej, większej firmie, najczęściej mamy do wyboru 3 sposoby wypożyczania auta: załatwienie wszystkiego osobiście w jednym z punktów obsługi, telefonicznie, lub przez Internet. Do dopełnienia wszystkich formalności potrzebne będą 2 dokumenty, które potwierdzają naszą tożsamość, w tym ważne prawo jazdy. To, jakie auto otrzymamy (o jakim standardzie), zależy od naszego wieku i liczby lat, w ciągu których jesteśmy posiadaczami prawa jazdy. Przykładowo, na rentis.pl wymagane jest minimum 21 lat przy wynajmie pojazdu klasy mini i ekonomicznej, dla klasy kompaktowej są to 23 lata, a dla klasy premium, rodzinnej, luksusowej, SUV itd. wymagane jest ukończenie 28 roku życia. Oprócz tego, w przypadku Rentis, im szybciej dokonamy rezerwacji, tym niższa będzie ostateczna cena. Z tego względu warto robić to z wyprzedzeniem.

Na szczęście formalności w przypadku takich firm jak Rentis to sama przyjemność. Wszystko załatwimy online, w oddziale, lub telefonicznie i to nawet w 15 minut. Firma nie jest korporacją, przez co nie musimy obawiać się zbyt wysokich cen. Koszt wynajmu może być nawet o 50% niższy niż w przypadku innych ofert. Co więcej, jest to wypożyczalnia ogólnopolska. Obszarem jej działalności są głównie większe miasta takie jak Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, czy Warszawa. Niezależnie od miejsca zamieszkania, istnieje duża szansa, że Rentis znajduje się również w twojej okolicy. Dużym plusem tym przypadku krajowego zasięgu jest profesjonalizm i bogate doświadczenie, zaufanie klientów, dostęp do sprawdzonych opinii w sieci, a także możliwość załatwienia wszystkiego online, z domu lub biura.

Na co zwrócić uwagę, zanim cokolwiek podpiszemy?

Zanim podpiszemy umowę, należy dowiedzieć się, czy pojazdy są objęte ubezpieczeniem OC, AC i NNW. Gdy już otrzymamy wybrany samochód, powinniśmy sprawdzić, czy jest czysty, wykluczyć wszelkie niedociągnięcia i usterki, a także upewnić się, czy zbiornik paliwa jest pełny. Pamiętajmy przy tym, że jesteśmy zobligowani do zwrócenia auta w takim samym stanie, w jakim je otrzymaliśmy. Wszystkie dokumenty i wyposażenie również oddajemy wraz z pojazdem. Gdy naszym celem jest podróż poza granice kraju, musimy poinformować o tym wypożyczalnię i uzyskać od niej odpowiednią zgodę na piśmie.

Jak widać, wynajem auta może być prosty i bezproblemowy. Podstawą jest wybór odpowiedniej firmy, która dba o minimum formalności, regularne przeglądy samochodów, oraz przejrzyste zasady wynajmu. Firmy ogólnopolskie są w tym przypadku strzałem w dziesiątkę, gdyż dzięki większej flocie i szerokiemu zasięgowi działalności, mogą oferować lepsze warunki – zarówno cenowe, jak i jakościowe.