Długie przestrzenie wymagają zastosowania odpowiedniego rodzaju systemu włączania i wyłączania prądu, ponieważ nie sposób przemierzać je w ciemnościach. Współcześnie jest to możliwe dzięki zastosowaniu włącznika bistabilnego.

Włącznik bistabilny a sposoby jego wykorzystywania

Przemierzanie kilku metrów powierzchni w ciemności może być kłopotliwe, jednak dzięki współczesnym technologiom nie musi. Jedną z najlepszych metod rozwiązania tej kwestii jest zastosowanie włącznika bistabilnego. Polega to na sterowaniu lampą z kilku lokalizacji i pozwala na stworzenie układu, który będzie funkcjonował dzięki przyciskom dzwonkowym.

Taki układ składa się z włącznika bistabilnego oraz z dowolnej liczby przycisków dzwonkowych, co jest jednoznaczne z tym, że oświetlenie może być sterowane z takiej liczby miejsc, na które zdecyduje się użytkownik. Włącznik bistabilny może być wykorzystywany na schodach, w korytarzach, sypialniach czy wszelkiego rodzaju pomieszczeniach przechodnich. Oznacza to po prostu, że można do nich wchodzić na przykład z dwóch stron.

Czy istnieje możliwość zmiany liczby lokalizacji sterowanych za pomocą włącznika bistabilnego?

Tak, jest taka możliwość. Warto jednocześnie podkreślić, że jej zastosowanie nie wymaga podejmowania żadnych skomplikowanych działań. Wystarczy w tym celu dodać następny przycisk dzwonkowy i przyłączyć go do wybranego przycisku sterującego. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie bezpośredniego połączenia z włącznikiem bistabilnym, przy czym nie zachodzi konieczność przestrzegania szeregowej topologii. Istnieje jeszcze możliwość wyboru włączników bezprzewodowych.

Włącznik bistabilny to niezwykle funkcjonalne i praktyczne urządzenie, które znajduje zastosowanie zarówno w domowych warunkach, jak i w budownictwie. Jest przeznaczony do włączania światła nie tylko z jednej lokalizacji. Takich punktów może być kilka, a co więcej, ich zadanie polega nie tylko na ułatwieniu codziennego użytkowania, ale także pozwala na wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły