Gdańsk jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Magiczna, nieco tajemnicza i romantyczna atmosfera sprzyja spędzaniu tutaj czasu we dwoje. Chcesz zaprosić swoją drugą połówkę na wyjątkową randkę w Gdańsku? Zobacz, jak warto spożytkować czas, aby było naprawdę nastrojowo.

Gdańsk jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Magiczna, nieco tajemnicza i romantyczna atmosfera sprzyja spędzaniu tutaj czasu we dwoje. Chcesz zaprosić swoją drugą połówkę na wyjątkową randkę w Gdańsku? Zobacz, jak warto spożytkować czas, aby było naprawdę nastrojowo.

Gdańsk jest jednym z tych miast, w których ciekawych pomysłów na spędzenie czasu w romantyczny sposób nie brakuje. Nasza sugestia? Romantyczny spacer we dwoje. Miejsc, które warto odkryć jest tu mnóstwo!

Spacer śladem zakochanych

Romantyczna przechadzka po Gdańsku? Jak najbardziej! Miasto pełne jest wyjątkowych miejsc i historii miłosnych, które zdaniem wielu przyćmiewają dramatyczną historię kochanków z Werony!

Jakie punkty uwzględnić podczas spaceru? Warto wybrać się pod pomnik Jana Heweliusza – słynnego astronoma, którego z młodziutką żoną połączyła właśnie pasja do Gwiazd. Bursztynowy Dom to miejsce kojarzące się z historią ze starego, osadzonego właśnie w Gdańsku romansu „Panienka z okienka” (Nota bene, samą Panienkę można zobaczyć tu trzy razy każdego dnia – wita przechodniów w sezonie letnim o 13, 15 i 17!). A Ratusz Miejski? To na figurze Zygmunta Augusta, która znajduje się na wieży budynku, rybak Miłosz – z miłości do córki bednarza, Krystynki, miał zawiesić czapkę – aby zdobyć pozwolenie jej ojca na ślub z ukochaną. Jak mu się to udało? To już tajemnica, którą możecie spróbować wspólnie odgadnąć!

Brzegiem Motławy

Przechadzka brzegiem Motławy to romantyczny pomysł sam w sobie – tu jest pięknie i klimatycznie zarówno w ciągu dnia, jak i późnym wieczorem. Poza tym, w tych okolicach ulokowanych jest wiele dobrych restauracji, gdzie ukochaną osobę można zabrać na elegancką kolację. Jeśli planujesz poprosić Ją o rękę albo np. w wyjątkowy sposób uczcić rocznicę ślubu – to strzał w dziesiątkę!

Murale na Zaspie

Pozostając w spacerowym, ale już bardziej artystycznym nastroju, warto wybrać się na Zaspę i popodziwiać spektakularne murale, które zdobią fasady betonowych bloków. Wyróżnił je nawet amerykański portal Huffington Post! Możesz je zwiedzać z przewodnikiem, a także samodzielnie – przyda się do tego mapa (dostępna online) lub aplikacja Foursquare na smartfonie. Ta randka może być naprawdę nietuzinkowa!

Biskupia Górka i Dolne Miasto

Do niedawna zapomniana dzielnica Gdańska, która dziś przeżywa swój renesans. Czym urzeka? Przede wszystkim magią kamieniczek wybudowanych w XVIII i XIX wieku i przedwojennym klimatem. Warto również zajrzeć do Dolnego Miasta, a tu - do zabytkowej zajezdni, dawnego młyna, Królewskiej Fabryki Karabinów czy modernistycznego budynku Gdańskiego Monopolu Tytoniowego.

A co po spacerze? Aby ulżyć zmęczonym stopom, zafundujcie sobie długi odpoczynek w domowym (lub hotelowym) zaciszu. Długa kąpiel, relaksacyjny masaż – wykonany np. przy pomocy akcesoriów erotycznych i olejków z sex shop sexownysklep.pl, ciekawy film… to wszystko pomoże Wam się zrelaksować po przygodach, jakie przeżyjecie w Gdańsku w ciągu dnia.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły