Integracja pracowników jest niezwykle ważna i powinna być priorytetem dla każdego właściciela firmy. Pracownicy nie tylko wtedy chętniej ze sobą współpracują, ale również są bardziej skłonni sobie pomagać. Pomysłów na integrację firmową jest wiele. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela firmy.

Wycieczki integracyjne

Jednym z pomysłów na integrację w firmie jest zorganizowanie wspólnej wycieczki. Wiele ośrodków specjalizuje się właśnie w wynajmowaniu pokojów na takie imprezy. Można znaleźć przykładowo hotel dla firm na Mazurach, czy też nad morze, wynająć pokoje i zorganizować imprezę integracyjną. W dzień pracownicy mogą w tym przypadku albo pozwiedzać miasto, iść nad jezioro, nad morze, czy też posiedzieć w hotelu, a w nocy można urządzić specjalną imprezę dla wszystkich. Dobrze jest, kiedy pobyt jest dość długi. Wtedy wycieczkę można zaliczyć do wczasów. Z pewnością pracownicy będą zadowoleni.

Wspólne zabawy

Dobrym sposobem na integrację w firmie jest również organizowanie co jakiś czas wypadów na kręgle, czy na bilard. Dobrze jest wynająć kilka torów w kręgielni, stół bilardowy i razem grać przy piwie, czy też coli. Wypady takie nie tylko mogą przyczynić się do integracji w firmie, ale oprócz tego będą z pewnością atrakcją dla każdego pracownika. Każdy po ciężkiej pracy lubi odpocząć sobie przy takich zabawach, odprężyć się i porozmawiać przy tym z innymi ludźmi.

Aktywne spędzanie czasu

Bardzo dobrym pomysłem na integrowanie pracowników jest organizowanie wypadów do parku linowego, czy też spływów kajakowych. W ten sposób możliwe jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, co na dodatek jest przyjemnością. Ponadto dobrze jest organizować w trakcie takich wypadów różne konkurencje, w których wygrany przykładowo dostanie dzień wolny w pracy. Z pewnością taki zakład zmotywuje pracowników do uczestniczenia w tego typu zabawach, a nagroda z pewnością się przyda. Ważne jest jednak, aby zawsze po takich wypadach zorganizować jakiegoś grilla, albo wykupić obiady dla pracowników w miejscu pobytu. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu męczy i na dodatek sprawia, że zaczyna doskwierać głód.

Imprezy integracyjne

Ponadto co jakiś czas, najlepiej przed świętami warto jest organizować specjalne imprezy integracyjne. Na nich powinny być wręczane bony i prezenty świąteczne pracownikom. W ramach świąt może być organizowana wigilia pracownicza, po której zakończeniu wszyscy udają się na specjalnie przygotowaną imprezę z muzyką. Takie imprezy znacznie zbliżają do siebie nie tylko pracowników. W ich trakcie kadra pracownicza może swobodnie rozmawiać z kadrą zarządzającą. Inaczej się potem patrzy na przełożonych, jeżeli zobaczy się, że możliwe jest dogadanie się z nimi poza pracą. Dobre stosunki w firmie są niezwykle ważne i nie może być tak, że pracownicy nie szanują, czy też mają za potworów swoich szefów, przełożonych. Świąteczne imprezy integracyjne są jednak w stanie zmienić ten pogląd i polepszyć klimat panujący w pracy każdego dnia.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły