Zastanawiasz się, czym kierować się w wyborze pościeli do twojego domu? Wybór na sklepowych półkach faktycznie może wprawić niejednego w konsternację! Sprawdź, co wybrać.

Ulubione miejsce w twoim domu? Łóżko!

Każdy z nas znaczną część doby spędza w łóżku... to tam odpoczywamy i śnimy, oddajmy się błogiej lekturze, porannej prasówce, to tam nadrabiamy zaległości filmowe, a nawet... delektujemy się weekendowymi niespiesznymi śniadaniami. Wato więc zwrócić uwagę podczas zakupów pościeli do naszego ulubionego miejsca w domu, z jakiego materiału jest ona wykonana. Wszak nie tylko wzór, kolor, print ma znaczenie, chociaż oczywiście miło jest zasypiać w pięknym otoczeniu, ale priorytetem powinien być wybór dobrego materiału.

Bawełna dobra na wszystko

Nie trudno odgadnąć, że najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, w tym tak popularna i dobroczynna bawełna. Jest to naturalne włókno, znane od wielu tysięcy lat o wciąż niegasnącej popularności. Jak widać sprawdza się nie tylko jako materiał do produkcji wyrobów higienicznych - chusteczek, ręczników, wszelkiego rodzaju odzieży, ale także pościeli bawełnianej. Bawełna to materiał doskonale wpisujący się w nasz klimat - łączy w sobie dwie przeciwstawne cechy - charakteryzuje ją lekkość i przewiewność, ale także i funkcja cieplna. Dzięki temu pościele bawełniane doskonale sprawdzą się o każdej porze roku. W chłodne jesienne i zimowe noce niezawodnie ogrzeje zmarznięte ciała, latem natomiast sprawi, że cyrkulacja powietrza będzie odprowadzała nadmiar potu, zgrzania, co zapewni swobodę i niezmącony sen. Pościel w 100% bawełniana doskonale sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, a nawet łóżeczku niemowlęcym, jest przyjemna w dotyku, niedrapiąca, delikatna dla najdelikatniejszej skóry niemowlaka.

Bawełna jako materiał pościelowy posiada także tę zaletę, która sprawia, że bez żadnego problemu sprawdzi się przy częstych praniach i prasowaniach. Zalecenia dotyczące zmiany pościeli głoszą, by czynność tę wykonywać średnio raz na dwa tygodnie (chyba że istnieje potrzeba częstszej zmiany). Kupowana przez nas pościel powinna być więc wykonana z porządnego włókna, które nie "spierze się" zbyt szybko, nie zniszczy podczas prania, nie poprzeciera, ale posłuży na wiele, wiele lat. Takim materiałem jest bawełna. W tej kwestii można jej spokojnie zaufać - łatwo utrzymać ja w czystości, doprowadzić do stanu niemalże nowości, bez specjalnych wymagań i bez zbędnego wysiłku. Możliwość prania w wysokich temperaturach gwarantuje, że żadne mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia nie będą się na niej gromadziły - to bardzo duży plus!

Do wyboru do koloru

Skoro kwestię wyboru materiału mamy już ustaloną, warto podkreślić jeszcze jedną zaletę bawełny jako materiału doskonale nadającego się na pościel - jest to włókno, które bez problemu ulega farbowaniu, wybielaniu, dlatego bez trudu znajdziemy na sklepowych półkach taki komplet, który idealnie wpisze się w stylistykę naszego domu, w charakter naszego pokoju, taką pościel, która będzie pięknym uzupełnieniem sypialni - będzie "kropką nad i" wieńczącą dzieło. Wybór jest ogromny - od całkowicie klasycznych, minimalistycznych gładkich pościeli, poprzez delikatne wzorki - paseczki, kratę, kropki czy gwiazdki po najbardziej szalone pościele, posiadające nadruki, które zadowolą każdego - nawet najbardziej wybrednego klienta.