W życiu stajemy przed szeregiem wyborów. Jedne z nich są poważniejsze, drugie mniej, ale i one powinny być dokładnie przemyślane. Oczywiście nie mówimy tu o staniu pół godziny przed półką z pasztetami i zastanawianiu się, którym lepiej posmarować kanapkę. Zdecydowanie zaś chodzi o te rzeczy, które po pierwsze więcej kosztują, a po drugie będziemy z nich korzystać przez kilka miesięcy, a może i nawet lat. W dzisiejszych czasach wiele osób ma takie dylematy, stojąc przed półką, ale ze smartfonami. Jest ich tak wiele, że nie wiadomo, na jaki się zdecydować. Jaki więc jest na to sposób?

Specyfikacja prawdę ci powie?

Osoby, które nie są z technologią za pan brat, nie interesują się nią na co dzień i generalnie nie przykładają do niej zbytniej wagi, podczas wyboru smartfona zmieniają swoje nawyki. Nagle gorączkowo zaczynają studiować specyfikację interesujących ich modeli, porównują, dowiadują się nowych rzeczy i na tej podstawie postanawiają coś kupić. Albo właśnie nie, w głowie mają jeszcze większy mętlik, który na pewno nie pomaga, gdy trzeba ostatecznie zadecydować.

Nie ma co się dziwić, w końcu specyfikacja zdradza nam pewną prawdę o telefonie, pamiętajmy jednak, że nie jest to - mówiąc wzniośle - prawda ostateczna. Czasem bowiem smartfon z najlepszymi parametrami może nam nie pasować, bo po prostu nie jest to model przeznaczony dla nas. Jak to?

Czy zawsze wybieramy najnowszy model?

To można porównać do sytuacji, gdy ktoś kupuje samochód. Do wyboru ma najnowszy model jakiejś super marki i trochę starszy, nie tak wygodny, nie z taką skórą na siedzeniach, nie tak bajerancki. Załóżmy, że stać go na jeden, jak i drugi. A jednak klient, który ogląda samochody, nie jest do końca pewny, a gdy już do nich wsiada i odbywa jazdę próbną, wie co kupić.

Tak, decyduje się na ten niby gorszy, bo starszy model, a przyczyna takiej decyzji jest prosta: on się w tym samochodzie czuł lepiej. I tak samo jest z wyborem innych rzeczy, między innymi telefonów. Przykładowo, Lenovo p2 nie jest najnowszym i najlepszym pod względem specyfikacji technicznej telefonem tej marki, a jednak jest bardzo popularny, kupowany przez wielu klientów. Takich przykładów można zresztą mnożyć.

jaki_powinien_byc_smartfon2.jpg

Jakie są nasze potrzeby?

Takie, jak powyżej trzeba sobie postawić pytanie, zanim zdecydujemy się na konkretny telefon. To rozpoznanie potrzeb gwarantuje, że wybrany model będzie idealnie dopasowany. Musimy o tym myśleć nie tylko w odniesieniu do teraźniejszości, ale również przyszłości, czyli, co będzie dla nas ważne przez kolejna lata. Analogicznie do sytuacji z samochodem i tutaj przekonajmy się namacalnie, które rozwiązanie nas bardziej satysfakcjonuje. Tam wsiadaliśmy do auta, tu po prostu musimy wziąć telefon do ręki i sprawdzić, czy dobrze nam leży w dłoni. Zobaczmy czy urządzenie zostało wyposażone w narzędzia, które dla nas konkretnie są istotne itd.

Oczywiście nie zawsze jest możliwe, aby poznać dokładnie telefon przed zakupem, a więc w tej sytuacji warto pooglądać testy w internecie. Jest bardzo dużo osób, które je wykonują, a można się z nich dowiedzieć wielu istotnych informacji, chociaż na pewno nic nie zastąpi własnej analizy.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły