Trójmiasto jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym wprowadzono usługę CarSharing. Polega ona na czasowym wynajmowaniu samochodów hybrydowych i elektrycznych. Co ciekawe, pierwsze tego typu pojazdy, pojawiły się w tym mieście już pod koniec 2017 roku.

Oczywiście sam pomysł usługi, w ramach której oferowano by wynajem samochodów na terenie Gdańska do nowych nie należy. Wręcz przeciwnie - na obszarze miasta (i jego okolic) działa szereg firm, zajmujących się tego typu usługami.

Gdańsk, jako miasto pilotażowe?

Wprowadzenie do oferty wynajmu pojazdów osobowych o napędzie elektrycznym, bądź hybrydowym, jest tylko pochodną wcześniejszych tendencji, tak charakterystycznych dla tego miasta. Gdańsk od dawna należał do miast wiodących pod względem popularności wynajmu pojazdów. Dlaczego?

(Trój)Miasto i jego walory

Do niewątpliwych walorów Gdańska należy... turystyka. Miłośnicy morskich wrażeń przyjeżdżają tam co roku na wakacje, by - w mniejszym, lub większym stopniu - doświadczyć bliskości Bałtyku. Dlatego, jeśli kogoś interesuje wynajem samochodów Gdańsk będzie co do tego najlepszym miejscem.

Bliskość lotniska i... portu

Znajdujące się na obrzeżu miasta lotnisko, samo w sobie jest chyba jednym z największych węzłów komunikacyjnych na całym Wybrzeżu. Nic więc dziwnego, że podróżni, którzy dotarli do Polski samolotem, będą zainteresowani wynajęciem samochodu, za pomocą którego będą mogli przemierzać Gdańsk i całe Trójmiasto. To samo dotyczy osób, które przybywają do Polski drogą morską...

Doskonała komunikacja

Gdańsk, jak i całe Trójmiasto, leżą w pobliżu jednej z największych arterii drogowych na terenie całego Wybrzeża. Jest nią oczywiście Obwodnica Trójmiasta, która biegnie od krańców największej, nadmorskiej aglomeracji, aż po autostradę A1. Znacznie podnosi ona potencjał komunikacyjny miasta, zachęcając przyjezdnych (i nie tylko)do wynajęcia auta na czas.

Podsumowując, w odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule, nasuwa się tylko jedna odpowiedź: "łatwo". Dobra komunikacja i charakterystyczne położenie sprawiają, że tak wiele osób decyduje się na wypożyczenie auta właśnie tam.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły