Lato to czas, kiedy wiele kobiet zdejmuje biżuterie, wychodząc z założenia, iż ta nie pasuje do lekkich i zwiewnych kreacji. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrana biżuteria jest w stanie jeszcze bardziej ubarwić naszą kreację, podkreślić opaleniznę i sprawić, że będziemy wyglądać piękniej.

Dobrze dopasowana biżuteria nie tylko urozmaici, zawsze skromniejszą letnią kreację, ale też potrafi skutecznie podkreślić kobiece wdzięki. Warto bowiem zauważyć, że na tle minimalizmu, jaki cechuje każde letnie ubranie, biżuteria odznacza się dużo mocniej i silniej kontrastuje, niż kiedy przyjdzie nam ją założyć do jesiennego stroju. Sam dobór ozdób musi być rozgraniczony pomiędzy kreacją wieczorową, nawet jeśli ma ona charakter urlopowy oraz dziennym strojem, w którym pójdziemy na plażę, do parku czy zjeść obiad do restauracji. W przypadku stroju dziennego warto zachować umiar i dopasować charakter biżuterii do skromnej stylizacji. W lecie jak wszystkie wiemy, dominują ubrania skrojone z lekkich i przewiewnych tkanin, do których nie będzie pasować ciężka i masywna biżuteria.

Zdecydowanie należy zatem zrezygnować z dominujących kolczyków czy większej liczby pierścionków. Do zwiewnej kreacji pasować za to będą delikatnie zawieszki i łańcuszki, choćby produkowane przez Baunat Diamonds. Wykonane z białego złota zawieszki opatrzone subtelnym kamieniem, doskonale wkomponują się do białej bluzki czy luźnej sukienki. Odkryte ramiona to też pole do popisu dla bransoletek. Tu możemy pozwolić sobie na pełną dowolność. Duża, a nawet gruba bransoletka nie będzie wyglądać koszmarnie do lekkiego stroju. Istotniejszym kryterium dopasowania jest dobór bransoletki do grubości ręki oraz ramienia.

Oczywiście na dużo więcej ozdób i biżuterii pozwolić możemy sobie wieczorem. Kiedy idziemy opaleni po całym dniu kąpieli słonecznej do restauracji na kolacje. Do letnich sukni wieczorowych zawsze pasuje złoto. Kolczyki wykonane z białego złota, pierścionki czy nie przesadnie duży naszyjnik. Każdy z tych elementów będzie doskonale kontrastował z naszą opalenizną.

W lecie inaczej niż na całorocznych oficjalnych spotkaniach biznesowych czy towarzyskich możemy bardziej eksperymentować i starać się łączyć style. Widok droższego pierścionka w otoczeniu kolczyków w stylu vintage nie będzie tak rzucał się w oczy. Dopuszczalna jest biżuteria hand made, zwłaszcza jeśli pochodzi z lokalnych tradycji miejsca, w którym wypoczywamy. Pamiętać też powinniśmy, że kolory powinny kontrastować z tłem. Do opalonej skóry dobieramy pastele lub mocno odcinającą się biel.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły