Nie da się ukryć, że fototapety ścienne to ostatnimi czasy istny hit w aranżacjach wnętrz. Na szczęście nie są to już oklepane widoki czy mało efektowne motywy jak jeszcze kilka lat temu, a niezwykle stylowe i pełne wyrazu realizacje, które pozwalają zmienić wystrój nadając mu głębi, subtelnie zmieniając proporcje pomieszczeń.

Jeżeli nie masz pomysłu jak wykorzystać te niesamowite detale w dekoracji ścian w swoim domu lub biurze, dowiedz się jak zrobić to w sposób prosty, a jednocześnie pozostań w zgodzie ze współczesnymi trendami!

Fototapety ścienne – niesamowite efekty w Twoim wnętrzu.

Nie da się ukryć, że fototapety ścienne to ostatnimi czasy istny hit w aranżacjach wnętrz. Na szczęście nie są to już oklepane widoki czy mało efektowne motywy jak jeszcze kilka lat temu, a niezwykle stylowe i pełne wyrazu realizacje, które pozwalają zmienić wystrój nadając mu głębi, subtelnie zmieniając proporcje pomieszczeń.

Jeżeli nie masz pomysłu jak wykorzystać te niesamowite detale w dekoracji ścian w swoim domu lub biurze, dowiedz się jak zrobić to w sposób prosty, a jednocześnie pozostań w zgodzie ze współczesnymi trendami!

fototapety-scienne-1.jpg


Czym są fototapety ścienne i dlaczego warto się do nich przekonać?

Te niezwykle dynamicznie powracające do łask elementy dekoracji, to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowego klimatu w każdym wnętrzu. Są tanie, dają mnóstwo możliwości wyrażenia naszej (lub projektanta) ekspresji twórczej, a dodatkowo wnoszą powiew świeżości i nowoczesności do każdego wnętrza. Od dawnych tapet, które stosowane były we wnętrzach różni je przede wszystkim wysoka jakość, a także wyjątkowo finezyjne motywy jakie możemy wykorzystać.

Fototapeta ścienna to mówiąc najprościej fotografia lub grafika, która nadrukowana na specjalnym materiale, przy pomocy specjalistycznej maszyny drukarskiej pozwala stworzyć wymarzony projekt dekoracji w dowolnym formacie. Ten niezwykle efektowny detal można stworzyć pod kątem określonych wymiarów ściany, dlatego przy większych rozmiarach, tworzony jest wydruk na brytach – kawałkach tapety, które następnie łączone są w jedną całość na miejscu docelowym we wnętrzu.

Możliwości wyboru obrazu jest wiele, dlatego każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Wzory dostępne są bezpośrednio u producentów, jednak dla fanów oryginalności, możliwe są projekty wykonane na bazie dostarczonych zdjęć czy grafik. Jedynym ograniczeniem w tym wypadku jest jakość fotografii, dlatego powinna ona mieć właściwe parametry, aby efekt wyszedł zgodnie z planem.


Różne pomieszczenia – różne rozwiązania.

Decydując się na skorzystanie z fototapety ścienne nie musimy ograniczać się do określonych pomieszczeń, bowiem są one doskonałym sposobem na odmianę wystroju i odświeżenie każdego wnętrza. Odpowiednio dobrany motyw pozwala podkreślić styl, wyeksponować ulubione meble czy stanowi element dodający przytulności. Grafika lub piękne zdjęcie będą prezentowały się zjawiskowo w każdym pomieszczeniu – od kuchni, przez salon po łazienkę, dlatego jedynym ograniczeniem jest dla nas wyobraźnia.

Rodzaje rozwiązań są bardzo urozmaicone i w zależności od naszych preferencji, miejsca docelowego umieszczenia tapety czy naszego budżetu, możemy wykorzystać w tym celu wiele różnych materiałów. Najpopularniejszą opcją są folie samoprzylepne, które są rodzajem naklejki. Ważnym elementem ich zastosowania jest gładka powierzchnia aplikacji, dlatego są one doskonałe do dekoracji mebli, drzwi lub szyb. Projekty wykonane na papierze są dosyć ryzykowne, jednak korzystając z papieru syntetycznego wzbogaconego dodatkiem lateksu, możemy być spokojniejsi o trwałość efektów dekoracji.

Opracowane z lateksu dekoracje pozwalają ścianie oddychać, jednak w zależności od lokalizacji ich umiejscowienia, warto czasami dobrać opcje z laminowaniem – zwłaszcza w punktach, gdzie mogą być narażone na tarcie lub dotykanie. Taki wariant pozwala również na łatwość ich oczyszczenia – wystarczy wilgotna ściereczka. Ozdoby wykonane na bazie fizeliny lub winylu to podobne warianty, z których ten drugi jest trwalszy i jednocześnie droższy. Jest to alternatywa najlepsza do pomieszczeń jak łazienka, kuchnia czy przedpokój.

fototapety-scienne-3.jpg


Przygotowanie ściany pod tapetowanie.

Wykonywanie tych efektownych dekoracji nie należy do zadań łatwych, bowiem zwłaszcza przy projektach na większe powierzchnie, wsparcie fachowe będzie nieocenione. Operacja taka wymaga najczęściej udziału dwóch osób, dlatego jeżeli chcemy zyskać doskonałe efekty, warto zlecić prace firmie, która wykonuje projekty, bądź innej firmie zewnętrznej. Przed naklejaniem grafiki lub fotografii należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię, a także usnąć listwy przypodłogowe, włączniki czy gniazdka elektryczne.
Pomysł na ściany. Fototapety ścienne Picassi
Jeżeli szukasz sprawdzonego wykonawcy poznaj ofertę firmy Picassi.

fototapety-scienne-4.jpgDruk w technologii HP Latex III generacji. To jest jedyna na rynku technologia dedykowana do wnętrz, która jest w 100% bezpieczna dla zdrowia i bezwonna.
Atramenty nie zawierają żadnych szkodliwych substancji (brak rozpuszczalników), ani zapachu w przeciwieństwie do druku eko-solwentowego.
HP Latex posiada certyfikaty GreenGuard Gold, NordicSwan, UL ECOLOGO®, a wydruki spełniają normy AgBB 1.
Druk HP Latex dodatkowo jest odporny na czyszczenie, wodę, zadrapania i nie blaknie od światła słonecznego.
Druk w 7 kolorach (w tym kolory light) gwarantuje doskonałe odwzorowanie fotografii i najszerszą skalę barw.

Fototapeta winylową na podkładzie fizelinowym renomowanej holenderskiej firmy BN International B.V.
Materiał jest odporny na uszkodzenia, ścieranie, czyszczenie w przeciwieństwie do fototapet papierowych (tzw. lateksowych) czy folii.
Fototapeta winylowa jest gładka, ale posiada delikatną fakturę, dzięki temu wygląda szlachetnie. Materiał jest matowy, nie powstają reflesy świtlne.
Materiał jest gruby, pokrywa drobne nierówności ścian. Doskonale zabezpiecza ścianę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.
Materiał pozwala ścianom oddychać (nie tworzą się grzyby) i posiada atest trudnoplaności B1 i bezpieczeństwa dla zdrowia PZH, BIOPRUF.
Więcej informacji i niesamowite inspiracje znajdziesz na www.picassi.pl

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły