Materace pęcherzykowe zmiennociśnieniowe przeznaczone są do leczenia i przeciwdziałania odleżynom u osób długotrwale unieruchomionych. Dowiedz się, w jaki sposób funkcjonuje ten sprzęt rehabilitacyjny i poznaj jego najważniejsze zalety.

Materace zmiennociśnieniowe – zasady działania

Materac przeciwodleżynowy składa się z rzędów komór z elastycznego tworzywa, w które pompa naprzemiennie wtłacza powietrze. Pompa stale zmienia miejsce tłoczenia oraz wartości ciśnienia w każdym pęcherzyku. Komory cyklicznie wypełniają się powietrzem i opróżniają. Ten ruch nieustannie masuje ciało chorego. Najlepsze odciążenie dla tkanek gwarantują materace wyższe. Sylwetka podpierana jest w różnych punktach, co zmniejsza ucisk i poprawia krążenie. W leczeniu ran na skórze stosowanie systemów zmiennociśnieniowych okazuje się niezbędne. Komory w materacu pęcherzykowym automatycznie współpracują ze sobą przy nabieraniu i wypuszczaniu powietrza. W pierwszej fazie pracy sprzętu wszystkie komory napełniają się, następnie wypompowywana jest co druga kieszeń. Później kubełki ponownie się wypełnia, a potem odpompowuje się pęcherzyki dotychczas napowietrzone.

Materace zmiennociśnieniowe pęcherzykowe – dlaczego warto?

Materace zmiennociśnieniowe skutecznie redukują stały ucisk tkanek i zastępują go zmiennym. Im wyższe podłoże, tym większa jego powierzchnia ustępuje pod ciałem pacjenta, a ciężar rozkłada się bardziej równomiernie. Materac przeciwodleżynowy zbudowany z pęcherzyków zwiększa przepływ krwi w naczyniach włosowatych. Wymusza mikrokrążenie i przyspieszają gojenie się ran. Masaż wpływa na właściwe ukrwienie tkanek miękkich i zapobiega martwicy. Z systemu zmiennociśnieniowego może korzystać każdy chory. W trakcie terapii niestabilnych złamań lepiej jednak zastosować tryb stałociśnieniowy. Materace przeciwodleżynowe pęcherzykowe uśmierzają ból, sprzyjając optymalnemu ułożeniu ciała. Masują obolałe partie, łagodzą napięcie mięśni i redukują sztywność stawów. Co więcej, opisywane sprzęty rehabilitacyjne wspomagają dotlenienie skóry i tworzą przyjazny dla niej mikroklimat. Temperatura tkanek utrzymywana jest na niskim i komfortowym poziomie, zabezpieczając przed nadmiernym poceniem się i maceracją. Zawilgocenie to czynnik sprzyjający pojawianiu się odleżyn, dlatego materace zmiennociśnieniowe pozwalają na wykluczenie tej kłopotliwej kwestii.

Materace zmiennociśnieniowe – dodatkowe zalety

Warto pamiętać, że utrzymanie skóry chorego w jak najlepszym stanie nie musi już wymagać stosowania wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Sprzęty przyspieszają czas leczenia bolesnych ran i zdecydowanie redukują liczbę tych nowo powstających. Materace zmiennociśnieniowe, dzięki swojemu sprawnemu działaniu, ograniczają cierpienia chorego. Gwarantują też oszczędność związaną z koniecznością zakupu mniejszej ilości środków leczniczych i opatrunkowych. Podłoża do łóżek osób trwale unieruchomionych wyróżniają się lekkością, poręcznością, mobilnością i są łatwe w użyciu. W prosty sposób przetransportujemy je z miejsca na miejsce, zainstalujemy i uruchomimy. Używanie ich nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu ani umiejętności.

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy pęcherzykowy zwiększa komfort osób chorych przez dłuższy czas przebywających w łóżku. Powietrzny masaż poprawia ukrwienie i redukuje naciski, co sprzyja profilaktyce przeciwdziałającej pojawianiu się ran na skórze.

Jeśli szukasz sprzętu rehabilitacyjnego, sprawdź ofertę dostępną pod adresem gamareha.pl.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły