Pufy plecione to jeden z ostatnich hitów w dekoracji wnętrz. Jeśli także wahasz się nad tym, czy ją kupić, sprawdź nami 5 zastosowań takiego dodatku!

Są oryginalne, wprowadzają do wnętrza przytulną atmosferę, a także mają różne zastosowania – pufy plecione, ponieważ to o nich będzie mowa, są dzisiaj dostępne w różnych sklepach. Znajdziemy je również w tych internetowych – wtedy pufa może być dostarczona wprost do naszych rąk, więc nie musimy nawet wychodzić z domu, aby ją kupić.

Jak jednak wykorzystać pufę plecioną? Sprawdź z nami jej najbardziej popularne i mniej znane zastosowania!

  1. Jako siedzisko

Pierwszym i najważniejszym zastosowaniem dla pufy jest wykorzystanie jej jako siedzisko. Pufa pleciona doskonale nadaje się do tej roli – wykonana z wytrzymałego i odpornego sznurka, dobrze trzymająca swój kształt.

W sprzedaży możemy znaleźć pufy w różnych rozmiarach, dlatego wtedy, gdy chcemy wykorzysta je jako siedzisko, warto sprawdzić ich wysokość. Najlepiej, aby pufa miała wysokość około 30-40 centymetrów.

  1. Jako podnóżek

Drugie popularne zastosowanie dla pufy to podnóżek. Jeśli lubisz wyciągnąć nogi przed siebie po ciężkim dniu, pufy plecione Filo-Shop.pl także świetnie sprawdzą się w tej roli.

Ze względu na swój oryginalny wygląd pasują do różnego rodzaju kompletów wypoczynkowych – w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, a także skandynawskim czy modnym stylu loft.

  1. Jako stolik w salonie

Dzięki temu, że pufy są stabilne i nie turlają się, a także świetnie trzymają kształt, mogą być używane również jako stoliki. W tej roli najlepiej sprawdzą się te o nieco spłaszczone konstrukcji. Jeśli potrzebujemy dodatkowej powierzchni, możemy mieć ją zawsze pod ręką.

Wystarczy ustawić na pufie tacę i od razi można zmienić ją w oryginalny stolik – możemy umieścić na nim pyszną przekąskę albo kubek z herbatą, aby mieć ją pod ręką. Sprawdzi się również na gazety czy książki.

  1. Jako stolik nocny

Także pufa pleciona może być używana jako stolik nocny – umieszczona przy łóżku może służyć nam jako miejsce do przechowywania książki czy do odłożenia telefonu.

Taki stolik nocny może również w mig przerodzić się w praktyczne siedzisko albo podnóżek, gdy tylko będziemy ich potrzebowali.

  1. Jako dekoracja

Nie zapominajmy o tym, że pufy plecione również świetnie sprawdzają się jako dekoracja wnętrza. Same w sobie przyciągają wzrok i mogą być unikatowym dodatkiem, który sprawić, że aranżacja będzie jeszcze bardziej efektowna.

Jak już wspomnieliśmy, pufy są uniwersalne i doskonale nadają się do różnych aranżacji. Najbardziej popularne są jednak we wnętrzach skandynawskich – pufa skandynawska najczęściej ma kolor uniwersalnej szarości, ale możemy też wybrać ją w innych barwach, na przykład beżowym, błękitnym czy fuksji, aby przełamała kolorystykę wnętrza.

Zatem pufa pleciona może mieć mnóstwo zastosowań – od klasycznego siedziska i podnóżka w salonie, poprzez praktyczny stolik, a skończywszy na niebanalnej dekoracji wnętrza. Z rożnymi modelami puf ze sznurka można zapoznać się już teraz przez internet. Życzymy udanych zakupów!

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły