Diesel to włoska marka powołana do życia w roku 1978 przez niezwykle ambitnego i pracowitego młodego człowieka Renzo Rosso. Jest ona znana z produkcji spodni jeansowych oraz akcesoriów męskich bardzo wysokiej jakości.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują z całą pewnością zegarki i portfel Diesel. Renzo Rosso w 1976 roku rozpoczął swoją karierę w branży odzieżowej, zatrudniając się w firmie Moltex, której udziały po zaledwie dwóch latach pracy wykupił w aż czterdziestu procentach, przemianowując jednocześnie markę na współcześnie znaną Diesel. W 1985 roku wykupił pozostałą część udziałów należącą do Adriano Goldschmied (właściciela Moltex) i stał się tym samym jedynym właścicielem przedsiębiorstwa i nowo powstałej marki. Kolejne lata były bardzo owocne dla działalności Renzo Rosso - zyskiwał pozwolenia na dystrybucję swojej odzieży kolejno na terenie Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Japonii.

 

Datą przełomową w historii rozwoju marki odzieżowej Diesel był rok 1997, kiedy wprowadzono po raz pierwszy sprzedaż online na terenie krajów skandynawskich: Finlandii i Szwecji. Otwarcie wirtualnego sklepu stworzyło klientom możliwość wyboru najlepszego produktu i dostarczenia go bezpośrednio do ich domu. Był to moment, w którym sprzedaż odzieży i akcesoriów zaczęła się rozwijać w tempie dotąd niespotykanym.

 

Współcześnie linia ubrań stworzona przez Diesel ma dwie niezależnie funkcjonujące marki:

  • Diesel,
  • Diesel Black Gold.

 

Ponadto została opracowana odrębna linia odzieżowa, dedykowana dzieciom, jako najmłodszej grupie odbiorców oferty – DieselKid.

 

Obecnie siedziba marki znajduje się we włoskim Brengaze, lecz butiki Diesel są doskonale znane i bardzo popularne także w Nowym Jorku, Berlinie czy Paryżu. Łącznie na całym świecie działa aż dwanaście międzynarodowych filii, pięć tysięcy sklepów oraz dwieście siedemdziesiąt jednomarkowych sklepów.

 

O jakości produktów świadczy przyznana w roku 1996 nagroda Premio Risulatati, dla najlepszej włoskiej firmy roku, lecz wydaje się to nie być ostatnie słowo marki Diesel…


Partnerem tekstu było myLabels OUTLET Diesel

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły