Dobór materiału przeznaczonego do szycia torebek przekłada się na ich wygląd i trwałość. Zarówno skóra naturalna jak i jej ekologiczny odpowiednik mają licznych zwolenników, doceniających szczególne walory każdego z nich. Który z materiałów lepiej nadaje się na torebkę?

Skóra naturalna

Materiał uzyskiwany ze skóry zwierząt, poddawany jest specjalnym procesom oczyszczającym, wygładzającym i konserwującym, aby można było stworzyć z niego ponadczasowo modną galanterię. Skóra naturalna kojarzy się z prestiżem i luksusem. Dzieje się tak między innymi z uwagi na fakt, że ten szlachetny materiał osiąga dość wysokie ceny. Torebki wykonane z naturalnej skóry kosztują więcej niż dodatki z eko-skóry. Jednak kupno akcesorium stworzonego z materiału o znakomitej jakości można potraktować jak inwestycję na lata. Trwałość oraz wysoka odporność na uszkodzenia takie jak zadrapania i przetarcia pozwalają przez długi czas cieszyć się pięknem i funkcjonalnością. Warto jednak pamiętać, że skóra naturalna wymaga starannej, regularnej pielęgnacji. Powinna być odpowiednio konserwowana, aby nie utracić swoich cennych właściwości. Co więcej, skóra naturalna dodaje szyku większości stylizacji, zarówno tym na co dzień, jak i ubiorom przeznaczonym na specjalne okazje. Powszechnie uznaje się ją za przejaw doskonałego gustu i elegancji, dlatego każda miłośniczka mody, ceniąca najwyższą jakość powinna wzbogacić swoją garderobę torebką uszytą z naturalnej skóry.

Eko-skóra

Skóra ekologiczna to syntetyczny materiał imitujący skórę naturalną. Sztucznie wytworzony odpowiednik najczęściej wybierają osoby, które nie godzą się na śmierć zwierząt i nie chcą uczestniczyć w handlu wyrobami z ich skóry. Innym czynnikiem decydującym o popularności materiału jest niska cena produktów z niego uszytych, zachęcająca nabywców i nie obciążająca zbytnio ich portfela. Niektóre wyroby wykonane z syntetycznego tworzywa wydają się łudząco podobne do akcesoriów czy ubrań ze skóry naturalnej. Torebki i kuferki powstają zwykle z twardszej eko-skóry. Nie wymagają zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, jednak trwałość sztucznie wytworzonego materiału okazuje się mniejsza niż w przypadku skór naturalnych. W dodatku eko-skóra niezbyt dobrze przepuszcza powietrze, co niestety sprzyja utrzymywaniu się nieprzyjemnego, syntetycznego zapachu torebki, zarówno w jej wnętrzu, jak i poza nią.

Skóra naturalna czy eko-skóra – która jest bardziej ekologiczna?

Eko-skórę zwykle uznaje się za szczególnie przyjazną naturze, dlatego że jej uzyskanie nie wymaga śmierci zwierzęcia. Warto jednak wiedzieć, że syntetyczny materiał nie ulega tak szybkiemu rozkładowi, jak skóra naturalna, którą cechuje wysoki stopień biodegradowalności. Z tego powodu można uznać, że eko-skóra nie jest w rzeczywistości tak ekologiczna, jak by się mogło wydawać, a odpady z tworzywa sztucznego dłużej zalegają na wysypiskach.

Najlepszym materiałem na torebkę jest naturalna skóra. Jej wytrzymałość, trwałość i piękno dodadzą blasku i elegancji każdemu zestawowi ubrań. Odpowiednia konserwacja zachowa jej walory na wiele sezonów.

Jeśli szukasz wyjątkowych dodatków stworzonych z materiałów o doskonałej jakości, zobacz akcesoria dostępne sklepie internetowym torebki-fabiola.pl.MK
Artykuł został przygotowany we współpracy z torebki-fabiola.pl.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły