Jeśli marzysz o wczasach nad Bałtykiem i zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy nocleg, skorzystaj z naszego krótkiego poradnika.

Podpowiadamy, czym się kierować, szukając wygodnego pokoju blisko plaży lub luksusowego apartamentu w  najbardziej wysuniętym na północny-wschód mieście Polski – Świnoujściu.

Planujesz wczasy nad morzem w okresie jesienno-zimowym? Zobacz, jak wybrać nocleg?

Planując pobyt nad Morzem Bałtyckim w okresie jesienno-zimowym, należy w szczególny sposób podejść do wyboru miejsca noclegowego. Dobrym pomysłem może się okazać rezerwacja pokoju lub apartamentu w ośrodku wczasowym West Baltic Resort w Świnoujściu. Kiedy temperatury na zewnątrz stają się coraz niższe, a za oknem szaleje nadmorski wiatr, warto postawić na szczególnie komfortowe miejsce noclegowe, w którym z przyjemnością spędzimy wolne od pracy dni, odpowiednio się zrelaksujemy i odpoczniemy. Spacer po plaży zakończony filiżanką, ciepłej, smacznej herbaty, możliwość kąpieli w basenie wypełnionym wodą o idealnej temperaturze oraz seria zabiegów pielęgnacyjnych w strefie SPA, to doskonałe warunki do zimowego wypoczynku. Kiedy już zdecydujemy się na ośrodek wypoczynkowy oferujący wszystko to, czego potrzebujemy, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak przystosowanie hotelowej przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inną ważną kwestią mogą się okazać serwowane w ośrodku posiłki. W przypadku niestandardowych potrzeb kulinarnych warto zdecydować się na hotel, który we współpracy z wykwalifikowanym dietetykiem dostosuje menu do naszych oczekiwań. Wówczas dieta wegetariańska, wegańska czy też zalecenia dietetyczne wynikające ze stanu zdrowia nie będą stanowiły najmniejszego problemu.

Jakie atrakcje warto zobaczyć podczas wczasów w Świnoujściu?

Decydując się na pobyt w Świnoujściu, bez względu na porę roku, warto poznać lokalne atrakcje. Najpopularniejsze zabytki tego miasta stanowią latarnia morska oraz trzy dziewiętnastowieczne forty, w tym między innymi Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni. Znajdująca się w Świnoujściu latarnia morska o wysokości 67,7 metrów jest najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu i jedną z najwyższych budowli tego typu na świecie. Wspominane już Forty Anioła, Gerharda oraz Zachodni stanowią część dziewiętnastowiecznego Fortu Świnoujście, który nie przetrwał do naszych czasów w całości. Jego pozostałości stanowią współcześnie placówki muzealne oraz przestrzeń, w której odbywają się różnego typu wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, wieczory poezji oraz pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego. Jedną z piękniejszych części Świnoujścia jest także florystyczny rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie, którego głównym celem jest ochrona paproci z gatunku długosz królewski oraz wiciokrzewu pomorskiego oraz licznych występujących na tym terenie zagrożonych gatunków zwierząt. Kolejnym zielny zakątek nadmorskiego miasta stanowi park krajobrazowy wyspy Uznam, który rozciąga się też na terenie Niemiec. W tak pięknych okolicznościach przyrody, przy szumie morskich fal możemy liczyć na naprawdę udany i regenerujący wypoczynek.

Publikacja: insane.agency