Maj to okres powolnego planowania wyjazdów wakacyjnych. Czas poszukiwania ciekawych ofert biur podróży, bądź też powolnego organizowania samodzielnego wyjazdu. Amatorów tej drugiej formy wypoczywania jest z każdym rokiem coraz więcej.

Maj to okres powolnego planowania wyjazdów wakacyjnych. Czas poszukiwania ciekawych ofert biur podróży, bądź też powolnego organizowania samodzielnego wyjazdu. Amatorów tej drugiej formy wypoczywania jest z każdym rokiem coraz więcej.

Co dają nam samodzielnie zorganizowane wakacje? Po pierwsze wynajem apartamentów wakacyjnych bezpośrednio od właścicieli jest często tańszy niż pokój hotelowy, po drugie daje możliwość mieszkania wśród lokalnej ludności, po trzecie w wielu przypadkach pozwala poczuć domową atmosferę. Podczas takich wyjazdów nie jesteśmy uzależnieni od obsługi hotelowej, szablonowych wycieczek i, jak się często zdarza, niezbyt ciekawych towarzyszy wakacyjnych. Poza tym mamy do wyboru wynajem całych apartamentów, domów i willi, stanowiących idealne i tańsze zakwaterowanie dla rodzin, czy większych grup przyjaciół.

Od kilku lat wśród osób samodzielnie organizujących sobie wczasy najpopularniejsze kraje do wypoczynku stanowią Bułgaria oraz Chorwacja. Pomoc w znalezieniu zakwaterowania oferują liczne, sprawdzone już przez tysiące turystów serwisy, dzięki czemu mamy gwarancję, iż prezentowane w nich kwatery rzeczywiście istnieją, a pokazywane w ogłoszeniach informacje są rzetelne. Część portali daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielem, ograniczając się jedynie do zaprezentowania nieruchomości, ale dając jednocześnie możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielem czy zarządcą nieruchomości, co pozwala na ustalenie wszelkich warunków czy negocjacje cenowe już na samym początku przygotowywania wyjazdu. Inne pomagają w tym kontakcie. I tak np. rezerwacja noclegów w Chorwacji czy Bułgarii może być dla nas przeprowadzona przez operatora serwisu. Jeszcze inne oprócz możliwości dokonania rezerwacji wybranego apartamentu czy domu zapewniają na miejscu obecność swego rezydenta, który w razie jakichkolwiek problemów jest na miejscu, żeby nam pomóc. Przykładem takiego serwisu jest portal WakacjeBG (http://www.wakacjebg.pl/), który oferuje apartamenty w Bułgarii.

Najbardziej popularne w okresie wakacyjnym oczywiście są nadmorskie rejony, które też zapewniają największą liczbę miejsc noclegowych. Najliczniej odwiedzana w Chorwacji jest Istria, która może poszczycić się najbardziej rozwiniętą infrastrukturą, ale także regionu Dalmacji, w szczególności w pasie Zadar – Split - Makarska, czy obszar Dubrownika. Bardzo chętnie na spędzenie wakacji wybierane są wyspy chorwackie, które mają turystom do zaoferowania wyjątkowe środowisko naturalne oraz historię, która pozostawiła po sobie ciekawe zabytki. W przypadku Bułgarii niezmiennie na czele już od wielu lat Pozostaje Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, ale bardzo często turyści wybierają nieco tańsze kurorty takie jak Albena, Święty Włas, Sozopol czy Kraniewo.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...