Komfort w domu jest bardzo ważny - zwłaszcza jeśli brakuje Ci pełnej mobilności i spędzasz dużo czasu na siedzeniu. Czasem nasza praca bądź hobby wymaga tego, by ciągle stawać z miejsce, po to czy po tamto.

To nie wygodne ani nie oszczędza czas. Z tego powodu powstały specjalnie zaprojektowane meble, takie jak krzesełka i fotele na kółkach i mogą być odpowiedzią na to, by poczuć się w domu w pełni zrelaksowanym.

Kółka meblowe- ok! Ale co jeszcze?

Dla pełnego komfortu warto także pomyśleć nad fotelem rozkładanym - to fotel, który ma ruchome oparcie. Oto jak działa dokładnie. Kiedy użytkownik siedzi i odchyla się do do tyłu, oparcie dostosowuje się do tego ruchu. Czasem też opuszcza się również przednia część fotela, pozwalając fotelowi opierać się w wielu odprężających pozycjach.

Krzesło podnoszące z drugiej strony jest w stanie oprzeć się na różnych pozycjach, ale także pozwala użytkownikowi na łatwość obsługi. Zwykle wykonane jest z opcją mechanizmu elektrycznego. Jeśli jego koła się zużyją, a cała reszta będzie nadal w znakomitym stanie to nie ma sensu go wyrzucać, ale lepiej wymienić kółka meblowe na nowe.

Jak wybrać idealne mobline krzesło?

Niezależnie od tego, na który model z powyższych się zdecydujesz, aby zwiększyć komfort podczas relaksowania w domu - jest kilka czynników, które warto rozważyć przed dokonaniem dużego zakupu:

# 1: Wysokość - Zastanów się, jak blisko podłogi lubisz siedzieć i jak wysoko oparcie musi być dopasowane do tego, by siedzieć w nim wygodnie - testowanie kilku modeli jest najlepszym sposobem na określenie tego.

# 2: Szerokość - kilka centymetrów po każdej stronie ud jest idealną szerokością dla każdego kształtu ciała. Powinieneś być w stanie łatwo dotrzeć do podłokietników, a także nie czuć się zbyt przyciśnięty przez boki fotela.

# 3: Waga - różne modele mogą mieć różne wagi. Kupowanie krzesła o odpowiedniej wadze oznacza, że zapewni Ci odpowiednie wsparcie, a także pozostanie w lepszej kondycji.

# 4: Styl - kolor i tkanina są kwestią osobistego smaku, jeśli chodzi o zakup dobrej jakości, fotela wspierającego. Zdecyduj się na coś, co ci się nie znudzi - te krzesła mogą trwać naprawdę długo, jeśli są właściwie pielęgnowane, a ich kółka meblowe regularne wymieniane.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: ZABI