Planujesz ślub zimą? Z całą pewnością przed Tobą spore wyzwanie, wymagające dobrania stroju dzięki któremu tuż po sakramentalnym „tak” nie będziesz musiała sięgać po paczkę chusteczek higienicznych, by wytrzeć nos.

Co prawda nie jest to proste zadanie, jednak na pewno nie niemożliwe, a wymagające jedynie rozsądnego podejścia do sprawy. Abyś w dniu własnego ślubu wyglądała idealnie i czuła się bardziej niż komfortowo, podpowiemy Ci co warto założyć, aby zachwycić pana młodego i gości.

Sukienkowy szał

Wydaje się, iż wybór sukni ślubnej na zimową uroczystość może okazać się problematyczny. Tymczasem istnieje mnóstwo możliwości jakie odkrywa przed nami moda. Ze względu na aurę nie poleca się jednak sukni z wycięciami w biuście, czy na plecach, choć jeśli panna młoda zaopatrzy się w odpowiednią narzutkę, czy płaszcz, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrała właśnie taką kreację. W większości jednak przypadków lepszym pomysłem okażą się sukienki dostosowane do warunków panujących na dworze, a zatem te bez ramię cze, czy z dużym dekoltem lepiej pozostawić do dyspozycji pannom młodym, które biorą ślub w cieplejszych miesiącach.

Istotną rolę odgrywa też kwestia materiału. Warto postawić na grubszy materiał, czy też na podwójną jego warstwę. Suknia posiadająca dwie warstwy tiulu prezentować będzie się naprawdę pięknie, a przy okazji zapewni komfort podczas ślubu w źle ogrzewanym kościele.

Buty

Do kościoła, czy do urzędu stanu cywilnego wybrać można ciepłe kozaczki, które osłonią nogi przed chłodem. Na salę weselną warto wziąć jednak lekkie pantofelki, które prezentować będą się pięknie na nodze, a jednocześnie zdecydowanie ułatwią przetrwanie kilku, czy kilkunastu godzin na sali weselnej. Nie polecamy jednak butów z otwartymi palcami, gdyż nawet na Sali weselnej okazać może się, iż są one zbyt lekkie i zbyt letnie jak na tę porę roku.

Okrycie wierzchnie

Wybierając strój ślubny nie zapomnijcie o ciepłym okryciu wierzchnim. Do dyspozycji macie mnóstwo możliwości, począwszy od ciepłych peleryn, na długich i pięknych płaszczach kończąc. Powinny one jednak korespondować z suknią ślubną, tak by efekt był zniewalający. Obecnie szczególnie modne są dłuższe płaszcze, które wykorzystać można również po ślubie. Biały, futerkowy płaszcz efektownie prezentował będzie się z większością sukni, a jego zaletą jest też fakt, iż jest to bardzo uniwersalne okrycie wierzchnie, które wykorzystać można będzie także na co dzień.

Ubiór na cebulkę

Dobrym pomysłem na zimowy weselny strój jest ubiór na cebulkę. Wiele pań decyduje się nie tylko na opisywane już ciepłe okrycie wierzchnie, ale i na bieliznę termo aktywną. Dobierając strój zimowy warto pamiętać też, iż jest to jedna z niewielu okazji, kiedy możemy postawić nawet na nieco ekstrawaganckie dodatki, które nie będą nikogo szokować, czy razić, zaś panna młoda wyglądać będzie oryginalnie. Nie bój się wybrać kolorowych rękawiczek i szala, czy skórzanej kurtki, która pięknie wyeksponuje suknię ślubną, a jednocześnie zapewni ciepło.